iPad

İPhone, iPad ve Mac için Apple Patentleri Kenarlıksız Ekranlar

Apple, iPhone’ları ve iPad’lerinin etrafındaki sınırları daha ince yapmak için yıllardır çalışıyor ve önümüzdeki yılın başlarında MacBook Pro 14in ve yeni iMac için Apple Silikon güncellemelerinde benzer tasarım değişiklikleri bekliyoruz. Ancak mevcut teknolojiyle Apple’ın ekran kenarlığını tamamen ortadan kaldırması şimdiye kadar mümkün değildi.

Apple, ekranın çerçevesinin daha da incelmesini ve hiç yokmuş gibi görünmesini sağlayacak bir Optik Sistem ve Sıfır Sınırlı Görüntüyü Taklit Etme Yöntemi başvurusunda bulundu.

“Bir cihazın sınırlarında veya yakınında, bitişik pikseller arasındaki piksel aralığı, genel piksel yerleşiminin bir cihazın ekranının sınırına daha yakın bir şekilde sağlanabileceği şekilde artırılabilir. Bir düzenlemede piksel sürücü devresi, aralık içine yerleştirilebilir. Ek olarak, çeşitli optik sistemler ve teknikler, kenar piksellerinin boyutunun küçültülmesi, sınır piksellerinin fazla kaydırılması veya yukarıdaki yüzeyde bir ışık borusunun kullanılması gibi ekranın etrafında bir sınır eksikliği görünümü sağlamak için kullanılabilir. şirket patent başvurusunda “sınır pikselleri” diyor.

Buluş sahipleri, cihazın ön tarafındaki yüzeyi üç alana bölmek isterler: aktif piksel alanı, pasif piksel alanı ve pikselsiz alan. Aktif ve pasif piksellere bölünme, ekranın görünür yüzeyini artırmayı mümkün kılacaktır.

Ekranın kenarlarındaki pasif piksel alanında, kullanıcının hiçbir etkileşimi gerçekleşmeyecektir, ancak tek tek piksellerin kontrol devreleri arasına yerleştirilebilir. Çoğunlukla ekranın kenarlarında gizlenerek doğrudan ekrana yerleştirilmelerine izin verirler.

Mucitlerin (neredeyse) kenarlıksız görüntüler için düşündükleri bir başka teknoloji, ışığı aktif piksellerden piksel içermeyen alana ileten ve böylece daha büyük bir ekran illüzyonu yaratan ışık tüpleridir.

En son pazarlıkları öğrenmek için en iyi Apple Noel fırsatları kılavuzumuzu okuyun.

Macwelt’

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/borderless-displays-patent-3799224/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...