iPhone

Analist, iPhone 15’e Kadar Ekran Altı Yüz Kimliği Yok, Diyor


screenshot

Söylenti değirmeni, Apple’ın çentikten kurtulmak için iPhone’un çeşitli ön sensörlerinde yapması gereken değişiklikleri saplantı haline getirmeye devam ediyor.

Apple’ın bu değişikliklere uyum sağlamasının çeşitli farklı yolları vardır (bir iPhone çentiksiz nasıl görünebilir ve Çentik savunmasında gibi diğer makalelerde keşfetmiştik). Ancak ABD’li analist Ross Young, özellikle bir yöntemde gözü var ve Face ID kızılötesi kameranın gelecek yılki iPhone modellerinde ekranın altına yerleştirileceğini tahmin ediyor.

Heyecanlanmadan önce, Young’ın bunun bu yıl olacağını düşünmediğini, bunun yerine 2023 ve hatta 2024’te ekran altı kızılötesini tahmin ettiğini unutmayın.

Sonuç, çentik, hap, delik veya başka herhangi bir engel içermeyen, gerçek anlamda tüm ekran tasarımına sahip bir iPhone 15 (veya daha kötümser bir zamanlama doğruysa iPhone 16) olabilir.

Çoğu müşteri sonunda çentiğin arkasını görmekten memnun olsa da, Apple’ın 2023’te piyasaya sürülen bazı modellerde çentikli tasarımlar sunmaya devam etmesi mümkün. Tam ekran tasarımı iPhone 15 Pro ve iPhone 15 ile sınırlayarak Pro Max modelleri, şirketin daha pahalı modellerine olan ilgiyi artıracak.

Young, AppleTrack’te %100’lük (kuşkusuz küçük bir örneklem boyutundan) şaşırtıcı bir doğruluk derecesi ile geçmişte güvenilir bir analist olmuştur. Ancak lansmanın Eylül 2023 veya 2024’e kadar beklenmediği göz önüne alındığında, Apple’ın fikrini değiştirmesi için çok zaman var; Elbette ondan önce düşünülmesi gereken iPhone 14 lansmanı var.

Tüm bu cihazların gelmesini beklemek istemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarını içeren mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-15-under-screen-face-id-3812363/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...