iPhone

iPhone 14 ‘Çentiği Kamera İğne Deliği ile Değiştirecek’


screenshot

Ekranın üst kısmındaki çentik, en hafif tabirle 2017’den beri iPhone tasarımının en ayırıcı özelliklerinden biri oldu. (Ve bununla da kalmadı. Apple’ın MacBook Pro’ya çentiği getirdiğinde yaşanan tepki, görülmesi gereken bir şeydi.) Ancak uzmanlar, çentiğin günlerinin sayılı olduğu konusunda bir fikir birliğine doğru gidiyor gibi görünüyor.

Şimdi, 2022’de piyasaya sürülecek olan iPhone 14’ün en azından bazı modelleri, Android üreticileri arasında popüler olan ‘iğne deliği’ veya ‘delik’ tasarımı yerine çentik atıp dolgun olacak gibi görünüyor. Google Pixel 6 gibi cihazlarda ön kamera, ekrandaki yuvarlak bir oyuğun arkasına gizlenmiştir.

Bu, Power On bülteninin son sayısında yazan Mark Gurman’a göre. iPhone 14’teki Face ID sisteminin aynı anda çentikteki istasyonundan ekranın altında yerden tasarruf sağlayan bir konuma taşınabileceğini de ekliyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu iddia Apple izleyicileri arasında daha geniş bir fikir birliğine uyuyor. Örneğin, Front Page Tech’den Corina Garcia, Eylül ayında iPhone 14 iğne deliği görüntülerini yayınladı (ve bu makaledeki ana görüntünün geldiği yer burası). Aralık ayında Güney Kore haber sitesi The Elec’ten benzer bir tahminde bulunduk.

Çin sosyal medya sitesi Weibo’da çıkan bir söylenti ise iPhone 14’ün hem iğne deliğine sahip olmasını bekleyebileceğimizi düşünüyor. ve (daha küçük) bir çentik.

iPhone 14’ün Eylül 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor (ancak bu bahardan önce yeni iPhone SE gelebilir). iPhone 14 haber merkezimizle en son söylentileri takip edebilirsiniz.

Bir sonraki lansman etkinliğine kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-14-camera-pinhole-3812041/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...