iPhone

iPhone 13 Video İçin Portre Modu Almak İçin

Önümüzdeki ay iPhone 13 duyurulduğunda bekleyebileceğimiz yeni kamera özellikleriyle ilgili daha fazla haber ortaya çıktı.

Bloomberg’den Mark Gurman, aslında, kamera kurulumundaki değişikliklerin bu sonbaharın iPhone yenilemesindeki en büyük haber olacağını tahmin etti.

Raporlara göre, yeni özellikler arasında video için yeni bir Portre Modu var: özelliğin durağan görüntü versiyonunda olduğu gibi, arka planı bulanıklaştıracak ve ana konuyu bir bokeh efektiyle vurgulayacaktır.

“Apple, 2016’da iPhone 7 Plus’a Portre modunu ilk kez ekledi” diye yazıyor. “Apple, yeni iPhone’lar için aynı tekniği dahili olarak Sinematik Video olarak adlandırılan bir özellikle videoya eklemeyi planlıyor. Hareketsiz fotoğraflarda olduğu gibi, iPhone’un derinlik sensörü efekti yaratacak ve kullanıcıların kayıttan sonra bulanıklık miktarını değiştirmesine izin verecek.”

Hareketsiz görüntülerdeki renkleri iyileştirecek yeni bir filtre benzeri sistemle birlikte ProRes adlı yeni bir yüksek kaliteli video formatı da eklenecek. Ve bu, Eylül’de gelecek olan fotoğraf güncellemeleri açısından buzdağının sadece görünen kısmı.

Kameradan uzaklaşan Gurman, iPhone 13’ün A15 yongası (şaşırtıcı olmayan bir şekilde), ön tarafında daha küçük bir çentik ve daha yüksek yenileme hızı sağlayabilecek yeni bir ekran teknolojisi alacağından bahsediyor. Ancak, kamera özelliklerinin ana satış noktaları olması bekleniyor, diyor.

En son sızıntıları ve söylentileri iPhone 13 haber merkezimizde yakalayabilirsiniz. Eylül ayına kadar bekleyemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememizle mevcut modellerde pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-portrait-mode-video-3807383/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...