iPhone

iPhone 13 Kriterleri Sızıntısı: ‘Dünyanın En Hızlısı’

Görünüşe göre yeni iPhone 13’ün ilk testleri Kore web sitesi Clién’de sızdırıldı. Verilere göre iPhone 13’te kullanılacak olan yeni A15 biyonik çip, toz rekabetini geride bırakacak.

Grafik performansı, GFXBench Manhattan 3.1 karşılaştırması kullanılarak test edildi ve performans, hesaplanan saniye başına kareler temelinde hesaplandı. Sızıntıya göre iPhone 13, ilk çalıştırmada saniyede 198 kare gibi etkileyici bir hız sunuyor, ancak ikinci çalıştırmada saniyede sadece 140-150 kare vardı. İkinci çalıştırmadaki düşüş, iPhone’un performansının ısı üretimi nedeniyle düştüğünü gösteriyor. Kullanılan cihazın bir prototip olduğuna dikkat edilmelidir, bu nedenle performans ve ısı dağılımında daha fazla gelişme göz ardı edilemez.

Bu sonuç doğruysa, A15 Bionic, Samsung’un yakında piyasaya sürülmesi beklenen ve muhtemelen Galaxy S22’de yer alması beklenen yeni yongası olan Exynos 2200’ü bile geride bırakıyor (daha fazla bilgi). Bu çip, AMD’den bir GPU’ya dayanıyor.

Exynos 2200 için kıyaslama sızıntılarına göre, bu, aynı kıyaslamaları kullanarak ilk çalıştırmada saniyede 170 kare sunuyor, ancak üçüncü çalıştırmada saniyede 127,5 kareye düşüyor.

Apple’ın şu anki çipi A14 Bionic, kıyaslamada saniyede 120 kare sunuyor.

Tabii ki, gerçekliğine dair bir kanıt olmadığı için bu bilgilere dikkat etmelisiniz. Korece web sitesi Clien’de ilk kez burada ortaya çıktı.

Neyse ki kendimizi A15 Bionic’in performansına ikna etmek için fazla beklemeyeceğiz. Apple’ın iPhone 13’ü 14 Eylül’de tanıtması bekleniyor.

iPhone 13 plus hakkında bildiğimiz her şeyi okuyun, yeni iPhone’a gelen yeni kamera özelliklerini gözden geçirdik.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-benchmarks-leak-3808151/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...