iPhone

iPhone 13, Kamera Testinde iPhone 12 Pro’yu Geçti

Yeni iPhone 13 Pro’nun kamera testlerinde 2020’deki iPhone 12 Pro’dan daha iyi performans gösterdiğini keşfetmek şaşırtıcı değil. Hepimiz doğal olarak yıldan yıla ilerleme beklerdik. Ancak Apple’ın bu alandaki ilerlemesinin kapsamı, daha şaşırtıcı yeni bir kanıtla gösteriliyor: Bu yılki temel model bile önceki neslin amiral gemisinden daha iyi performans gösteriyor.

DXOMark, standart iPhone 13 üzerinde ayrıntılı kamera testleri gerçekleştirerek fotoğraf için 138 puan ve video için 117 puan verdi. Geçen yıl, iPhone 12 Pro aynı testlerde sırasıyla 135 ve 112 puan aldı.

13, doğru hedef pozlaması ve otomatik odaklaması, iyi ayrıntıları ve “genel olarak güzel renkleri ve beyaz dengesi, çoğu ışık koşulunda, hatta karmaşık arkadan aydınlatmalı sahnelerde bile hoş cilt tonları” için övgü alıyor.

Ancak iPhone 12 Pro’nun lehine olan büyük bir fark, iPhone 13’te bulunmayan ekstra telefoto lens.

DXOMark ayrıca iPhone 13 mini’nin iPhone 13 ile aynı kamera kurulumuna sahip olduğunu ve şirketin küresel sıralamasında ortak 11. sırada yer aldığını doğrulayabildi. Bu yüzden ailenin bebeğinden bile güçlü bir fotoğraf çekimi bekleyebiliriz.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, önlerinde yalnızca Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra ve Huawei Mate 40 Pro+ ile birlikte dördüncü sırada yer alıyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-camera-test-3809333/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...