iPhone

iPhone 13 için Face ID Maskelerle Çalışacak – Prosser

Face ID ve maskeler iyi bir kombinasyon değil. Ancak görünüşe göre iPhone 13, bu sorunu çözmek için yeni bir özelliğe kavuşacak.

iPhone 13’ün çok yakında tanıtılması bekleniyor – Apple’ın 14 Eylül Salı günü bir etkinliğe ev sahipliği yapması bekleniyor. Sızıntılar ve söylentiler sayesinde, yeni özelliklerin çoğu muhtemelen büyük bir sürpriz olmayacak, ancak açılış konuşmasından sadece birkaç hafta önce, kötü şöhretli Apple sızıntısı Jon Prosser henüz bilinmeyen bir özellik olduğunu iddia ediyor – şimdiye kadar elbette.

Prosser on Front Page Tech’e göre Apple’ın, kullanıcıların koruyucu bir maske taksalar bile iPhone 13’ün kilidini açmasına izin verecek yeni bir Face ID formu üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Bu, Apple’ın iOS 13’e bir iPhone’un kilidini açmayı mümkün kılan bir güncelleme sunmasına rağmen, maske takarken bir iPhone’un kilidini açmak sinir bozucu bir deneyim olduğu için bu COVID zamanlarında iPhone kullanıcılarının ağladığı bir özelliktir. bir Apple Watch. Bunu nasıl yapacağınızı burada açıklıyoruz: Yüz maskesi takarken iPhone’un kilidini açmak için Face ID nasıl kullanılır.

Bir sorun, her iPhone kullanıcısının bir Apple Watch’a sahip olmamasıdır. Ancak başka bir sorun, bir Apple Pay ödemesi yapmak istiyorsanız, bir Saatiniz olsa bile iPhone’un kilidini açamamasıdır, bu da bir maske takarken iPhone’larımızın kilidini açmamız gereken ana olayda kilit açma işlemini gereksiz kılar.

Sonuç olarak, birçok Apple hayranı, maske sorununu çözmenin bir yolu olarak ekranın altına bir parmak izi sensörü istiyor. Face ID’den parmak izi taramasına geçiş, Notch’i (birçoğu tarafından çirkin olarak algılanan) eski hale getirme avantajına da sahip olacaktır. Bununla birlikte, ekran altı parmak izi sensörü muhtemelen 2022’de iPhone 14’te mevcut olmayacak.

Prosser’a göre, iPhone 13 için planlanan güncellenmiş Face ID zaten test edildi. Apple’ın test amacıyla bir iPhone 12’ye bağlı bir prototip kullandığını iddia ediyor. Muhafaza, cihazın üzerine oturan çok görünür bir ek sensör ile telefonun çevresine tam olarak oturur. “Bu prototip kasa, iPhone 12’nin normal Face ID’yi atlamasına ve bunun yerine kasanın içindeki yeni donanımı kullanmasına izin veriyor.”

Yeni Face ID’nin buğulu camlar için de çalışması gerektiğini iddia ediyor. Dahili olarak, Apple çalışanlarından yeni donanımı test etmek için maske ve gözlük takmaları istendi.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/face-id-iphone-13-masks-prosser-3807842/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...