iPhone

iPhone 13 ‘Her Zaman Açık Ekranda Olmak İçin’


screenshot

Bloomberg Apple uzmanı Mark Gurman’ın en son Power On haber bültenine göre, bu yılki yeni iPhone modelleri her zaman açık ekranlarla donatılabilir. Bu popüler özellik, cep telefonunuza dokunmadan saat, tarih ve en son bildirimler gibi önemli verilerin soyulmuş bir seçimini görmenizi sağlar.

Her zaman açık ekranlar hiçbir zaman tam olarak uyku moduna geçmezler, ancak yine de, pil ömrünü korumak için tasarlanmış bir şekilde hareketsizliğe tepki verirler. Genellikle renkler soluyor, parlaklık azalıyor ve animasyon miktarı ile ekrandaki bilgiler azalıyor.

Bu tür özellikler yıllardır teknolojide yaygındı, ancak Apple, 2019’da Apple Watch Series 5’in lansmanına kadar her zaman açık ekranları benimsemedi. Cupertino şirketinde sıklıkla olduğu gibi, geç gelişini telafi etti. incelemecimizin açıkladığı gibi, özelliği özellikle iyi yürütmek:

“Diğer akıllı saatler gibi pil ömründen tasarruf etmek için ekranı karartmak, rengi basitleştirmek ve renklendirmek veya OLED’in üzerine şeffaf bir FSTN LCD eklemek yerine, Apple her birinin en iyi parçalarını eşit derecede keyifli ve eşit derecede hoş yeni bir ekran türünde birleştirdi. şaşırtıcı.

“Seçtiğiniz yüze bağlı olarak, her zaman açık ekran farklı davranır, bazen kararır, bazen tersine döner ve bazen yalnızca önemli ortam parçalarını bırakır. Yüzlerin kendileri gibi, Apple da her zaman açık ekranın nasıl göründüğünü ve nasıl çalıştığını dikkatlice değerlendirdi, her ortam yüzüne benzersiz bir stil kazandırıyor. Ve dikkatlice kalibre edilmiş OLED ekran, onu herhangi bir parlaklık seviyesinde doğrudan güneş ışığı altında okuyabileceğiniz anlamına geliyor.”

Bu nedenle Apple’ın her zaman açık akıllı telefon ekranındaki ilk denemesi, aşağı yukarı aynı sabırsızlık ve iyimserlikle bekleniyor.

Gurman, iPhone 13’ün bu açıdan çığır açan sürüm olacağını tahmin eden ilk kişi değil: analist Max Weinbach daha önce Şubat ayında aynı açıklamayı yapmıştı. Ancak, işlevin gelecek yıl iPhone 14 lansmanına kadar ertelenebileceği elbette düşünülebilir.

iPhone 13 veya belki de Apple batıl müşteriler hakkında endişeleniyorsa iPhone 12’ler hakkında daha fazla söylenti duymak istiyorsanız, düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimize gidin. Öte yandan, şu anda yeni bir telefon satın almak istiyorsanız, en iyi iPhone fırsatları kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesindeki en düşük fiyatları kontrol ettiğinizden emin olun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-always-on-screen-3806746/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...