iPhone

iPhone 13: Enerji Açısından Verimli LTPO Ekranı İçin Daha Fazla Kanıt

İPhone söylenti değirmeninin genel olarak kısa bir dikkat süresi var, ancak 120Hz yenileme hızı ve daha küçük çentik gibi bazı söylentiler tekrar tekrar ortaya çıkıyor. İlk olarak Haziran 2020’de ortaya atılan iPhone 13 ile ilgili en tutarlı söylentilerden biri, Apple’ın yeni nesil telefonlarına LTPO ekranları ekleyeceği teorisi oldu.

LTPO veya düşük sıcaklıklı polikristalin oksit, mevcut iPhone ekranlarında kullanılan teknolojiden% 15-20 daha fazla enerji verimli olan bir görüntüleme teknolojisidir. Bu büyük bir mesele, çünkü LTPO’ya geçiş daha uzun pil ömrü sağlayabilir (Apple’ın diğer alanlarda pil taleplerini artırıp artırmadığına bağlı olarak).

Ve şimdi LTPO’nun yolda olduğuna dair başka bir kanıt daha aldık – yeni nesildeki her model için olmasa da. Kore web sitesi The Elec’den gelen yeni bir habere göre iPhone 13’ün iki Pro modeli LTPO OLED ekranlarla donatılacak. Elec, bu iddiayı desteklemek için herhangi bir alıntı sunmuyor, ancak yalnızca bilgiyi muhtemelen tedarik zinciri kaynaklarından “öğrendiğini” söylüyor.

Yeni ekranlar yalnızca Samsung tarafından sağlanacak. Ayrıca 120Hz’lik bir yenileme hızına sahip olacaklar – tekrar eden söylentiler var – bu da daha hoş bir görüntü ve daha yumuşak bir animasyon üretmeli. The Elec’e göre LTPO OLED 120 Hz için gereklidir.

Söylentilerin tekrarı (LTPO söylentilerini Kasım, Mart ve Nisan aylarında ele aldık) genellikle iyi bir işarettir ve birden fazla kaynağın bir şeyin olması muhtemel olduğu konusunda hemfikir olduğunu düşündürür. Ancak iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden önce de benzer söylentilerin bol olduğu belirtilmelidir; her zamanki gibi, lansman gecesi resmi onay alana kadar raporları bir tutam tuzla alın.

En son söylentileri iPhone 13 haber merkezimizden öğrenebilirsiniz. Şu anda satın alabileceğiniz telefonlarla daha fazla ilgileniyorsanız, en düşük fiyatlar ve en çekici indirimler için en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememizi ziyaret edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-pro-ltpo-screen-3804291/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...