iPhone

iPhone 13 Daha Kalın Ve Daha Büyük Kamera Modülüne Sahip Olacak

Apple’ın yeni nesil iPhone için kamera iyileştirmeleri sunmayı planladığına dair pek çok söylenti var ve şimdi bu iyileştirmelerin yeni iPhone’ların fiziksel tasarımını nasıl değiştireceğine dair bir fikir edinebiliriz.

MacRumors, Apple’ın iPhone 13 nesli için planları hakkındaki çeşitli söylentilere dayanan bazı şemalar elde etmeyi başardı. Şemalar, kasa üreticileri tarafından yeni ürünleri için tasarımlarına bir adım önde başlamak için kullanılır.

Tasarımlar, kamera modülünün öncekinden daha büyük olacağını öne sürüyor – ki bu, yeni iPhone’lara gelen söylentilere göre kamera özelliklerine göre bekleniyor.

Şematikler doğruysa, ‌iPhone 13‌ 2.51mm kamera çıkıntısına sahip olacaktır. Bu, 1,5 mm ila 1,7 mm kalınlığındaki iPhone 12‌ ve 12 Pro özelliğinden daha fazla çıkıntı yapacak.

Kamera modülü de daha büyük olacaktır. Şu anda iPhone 12‌ ve 12 Pro kamera çıkıntıları 28mm’ye 30mm civarında. ‌İPhone 13‌ kamera çıkıntısı daha kare olacak ve yaklaşık 29mm x 29mm boyutlarında olacaktır. Bu çıkıntı tepeye yaklaşık bir milimetre daha yakın olacak.

Önemli bir fark, önceki iPhone’larda tek tek kamera lenslerinin çıkıntı yaptığı yerlerde, yeni iPhone’larda kameranın kendi çıkıntısının lenslerden daha fazla çıkıntı yapmasıdır.

Sonuç olarak iPhone, 7,57 mm kalınlığındaki yeni modellerle ‌iPhone 12‌ için 7,4 mm’den daha kalın olacak.

Bu tasarımlar, 4 Mayıs’ta Unbox Therapy tarafından paylaşılan sahte modellere benzer.

İPhone 13 serisinde kameraya gelen yeni özellikler hakkında bilgi edinin. Ayrıca haber merkezimizde iPhone 13 hakkında birçok söylenti var. Ayrıca şunu okuyun: iPhone 12 ve iPhone 13: beklemek için nedenler.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-thicker-camera-module-3804490/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...