iPad

iPad Pro, OLED Ekranlarına Sahip Olacak … 2022’de

Maliyetleri göz önüne alındığında – en ucuz 11 inç model 769 £ / 799 $ – Apple’ın iPad Profesyonellerinin şirketin premium iPhone’ları ile aynı OLED ekranlara sahip olmaması biraz şaşırtıcıydı.

Kısmen bu, tablet ve akıllı telefon pazarlarının farklı gereksinimlerinin ve beklentilerinin bir yansımasıdır, bu kadar büyük boyutlarda OLED panelleri tedarik etme masrafından bahsetmiyorum, ancak bu tür şeyler duyulmamış değil: Samsung, bir AMOLED’i Galaxy’ye sıkıştırmayı başardı. Örneğin, Tab S6, Lenovo Tab P11 Pro’da 11,5 inç OLED ekran varken. Her halükarda, Apple hayranları OLED’in yakın gelecekte iPad’e gitme arzusunda sessiz kalmadılar.

Maalesef bu insanlar için, şu anda OLED’in 2022 yılında iPad’e ulaşacağını tahmin eden analistlerle, bu gelecek inatla uzak görünüyor. Ve bu, son spekülasyonlarda sadece aralığın Mini- ye yükseltileceğini öne süren bir gelişme. 2021’de LED. Son Pro lansmanı Mart 2020’de gerçekleşti, bu nedenle 2021’in aynı ayı adil bir bahis olurdu.

Şimdi, adı açıklanmayan yetkililere atıfta bulunan Kore medyasından, Mini-LED’in uzun vadeli bir plandan ziyade bir yıllık geçici bir aralık olduğunu ve Samsung’un 2022’de OLED panelleri tedarik etmesi için LG’nin de katılacağı konusunda yaklaşıldığını duyuyoruz. Ertesi yıl proje.

Kaynaklar, Apple’ın tedarikçilerinden hibrit OLED paneller sağlayacağını söylüyor. Esnek ve sert OLED teknolojilerinin unsurlarını birleştiren hibrit paneller, geleneksel OLED’den daha incedir.

OLED’in kendisi, Apple’ın şu anda iPad’leri için kullandığı LCD’ye göre bir dizi avantaj sunuyor. Daha canlı renkler, gelişmiş kontrastlar ve derin siyahlar üretir; aynı zamanda daha ince, daha esnek ve en önemlisi, daha enerji verimli. Ancak bazı şirketler üretimi daha ucuz olduğu için LCD’yi tercih etmeye devam ediyor. (OLED, nispeten nadir görülen bir sorun olmasına rağmen ekran yanmasından da muzdarip olabilir.)

Mini-LED, Apple’ın yol haritasının ima edeceği gibi, LCD ve OLED arasında bir uzlaşma olarak görülebilir. Hala bir LCD sistem, ancak binlerce küçük ışık kaynağı kullanarak çok daha iyi yerel karartma ve sonuç olarak en azından OLED’e meydan okuyabilecek derin siyahlar sunuyor.

Hem Samsung hem de LG, müşteriler ve müşteri siparişleri ile ilgili bilgileri ifşa edemeyeceklerini belirterek söylentiler hakkında yorum yapmayı reddetti.

Yeni iPad Pro söylentiler merkezimizdeki en son gelişmelerden haberdar olun. Ve yükseltilmiş iPad Pro için bahara kadar bekleyemiyorsanız, en iyi iPad fırsatlarını içeren derlememizdeki mevcut modellerin pazarlıklarına göz atın.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-pro-oled-screens-2022-3799897/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...