iPhone

iOS 15 Hatası Kaydedilen Fotoğrafları iPhone’dan Siliyor


screenshot

Bir Reddit kullanıcısı iOS 15’te bir hata bildirdi ve iMessage’dan bir fotoğrafı Fotoğraf kitaplığınıza kaydederseniz, belirli koşullar geçerliyse başka bir işlem yapılmadan silinebileceğini iddia etti.

Fotoğrafı içeren iMessage görüşmesi silinirse ve silme işleminden sonra yeni bir iCloud yedeklemesi yapılırsa, kaydedilen fotoğrafın Fotoğraflar Kitaplığından kaybolacağını iddia ediyor.

Bir geliştirici, Apple’ın geliştirici forumunda benzer davranışları bildiriyor ve Twitter’da da benzer raporlar var, örneğin:

Senaryoyu bir iPhone 11 Pro’da yeniden oluşturmaya çalıştık, ancak iMessages’tan depolanan fotoğraflarımızda, konuşma silindikten ve bir iCloud yedeklemesi yapıldıktan sonra bile fotoğraf kitaplığında kaldı. Görünüşe göre, bu hatanın oluşması için başka bilinmeyen koşullar gereklidir, muhtemelen Mesajların iCloud senkronizasyonu da gereklidir.

Her neyse, hata ilgili, çünkü bazı kullanıcılar için önemli fotoğraflar müdahaleleri ve onayları olmadan siliniyor. Görünüşe göre, hata zaten Apple’a bildirildi, çünkü Twitter Ezekiel (yukarıda), Geri Bildirim uygulamasında veya Apple’ın çevrimiçi portalında atandığı gibi, tweet’ine Apple’a yaptığı geri bildirimlerin sayısını ekledi.

Apple’ın üzerinde çalıştığı en son beta sürümünün ayrıntılarını da içeren iOS 15 haber merkezimizde iOS 15 hatalarını kaydediyoruz.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-15-bug-deleted-photos-3809079/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...