Yazılım

iOS 14’teki Hata Tam Sayfa Ekran Görüntüsü İşlevini Önler

Ne yaptığınızı biliyorsanız, iPhone veya Mac’teki Safari’de yalnızca ekranınızda görünen kısmın değil, tüm web sayfasının ekran görüntüsünü kaydetmek mümkündür. Ancak bir Macworld okuyucusu, yöntemin iPhone’unda çalışmadığını bildirmek için yakın zamanda iletişime geçti.

Ve onunkinin benzersiz bir durum olmadığı ortaya çıktı. Bu, iOS’ta bir hatadır ve birçok hayal kırıklığına uğramış kullanıcı tarafından rapor edilmiştir.

Hatayı başka bir Macworld okuyucusundan duyduk ve Apple’ın destek forumundaki bir başlıkta çok daha fazla kullanıcının bunu tartıştığını keşfettik. Neyse ki, bu konu bizi sorunun nedenine ve geçici bir çözüme götürdü.

Apple Tartışmalar kullanıcısı Edge35, Safari uygulaması iPhone’un ana ekranlarından birindeki bir uygulama simgesi yerine bir klasörden açılırsa, ekran görüntüsü aldığınızda Tam Sayfa seçeneğinin görünmediğini keşfetti.

Safari simgesini klasörden ana ekrana taşıyarak bu sorunu çözebilirsiniz. Ancak bu elverişsizdir ve bunun yerine uygulamayı kendi klasöründe tutmanızı, ancak Spotlight aramasını veya Uygulama Kitaplığı’nı kullanarak açmanızı öneririz.

Uygulamanın nerede açıldığı değil, nerede açıldığı önemlidir. Safari’yi Spotlight’tan veya Uygulama Kitaplığından açarsanız, Tam Sayfa Ekran Görüntüsü işlevi normal şekilde çalışmalıdır.

Hata, en az iOS 14.5.1’den beri var ve hala 14.6’da var. Apple’ın yakın gelecekte bir düzeltme sunacağını umuyoruz; şirket bunu yaptığında, iPhone’unuzdaki iOS’u derhal güncellemelisiniz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/bug-ios-14-screenshots-3807306/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...