mac

Mac Neden Bir SD Kart Okuyucusu Alırken Yüz Kimliği Almıyor?

Apple’ın 2021’deki Mac planları hakkında pek çok heyecan verici söylenti var. Şirketin, örneğin yıllardır talep ettiğimiz tüm araçları ve özellikleri MacBook Pro’ya vermeye çalıştığı bildiriliyor: MagSafe, daha fazla bağlantı noktası ve hatta belki 2016 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana bu makinede eksik olan bir SD kart okuyucu.

Daha şaşırtıcı olan, Bloomberg’in Apple’ın Mac’te hem 5G hem de Face ID sunmaya çalıştığı iddiasıdır, ancak en erken 2022’ye kadar ticari olarak mevcut bir makinede görünmesi pek olası değildir.

Apple’ın Mac’in bir mobil veri yongasına sahip olması gerekip gerekmediği konusunda uzun zamandır yıpranmış gibi görünüyor. Yıllar önce, Wi-Fi ve ethernet’in tamamlayıcısı olarak 3G bağlantısı için kayan antene sahip eski bir MacBook Pro’nun resimleri sızdırılmıştı. Ancak bu prototip hiçbir zaman bitmiş bir ürüne dönüştürülmedi.

Belki Apple hala mobil verilerin çabaya değip değmeyeceğinden şüphe ediyor. Şimdiye kadar, Wi-Fi dışında gezinmek isteyen herkes bunun yerine telefonuna bağlanabildi.

Bloomberg’in kaynakları, Apple’ın Face ID’yi macOS’a çoktan desteklediğine inanıyor, bu da uyumlu donanımın bu yıl mevcut olmayacağını daha da şaşırtıcı hale getiriyor: Sonuçta, bir Mac’e Face ID eklemek doğal bir gelişme gibi geliyor.

Belki açıklama çok basittir. Face ID tam olarak uymuyor.

Yüzünüzün derinliğini okumak için küçük kızılötesi noktalar fırlatan projektörün belirli bir alana ihtiyacı var ve Face ID’ye sahip bir iPhone’a bir bakış, onun bir MacBook’un kapağından daha kalın olduğunu gösteriyor. Bu, Face ID’yi bir Mac dizüstü bilgisayara sığdırmayı zorlaştıran tasarım engeli olan darboğazdır.

Ancak bu yalnızca dizüstü bilgisayarlar için geçerlidir. İMac ne olacak? Kuşkusuz, yeni iMac modelinin bu yıl daha ince bir ekrana sahip olması bekleniyor, ancak bir iPhone’dan daha ince olmayacak. Arkasına bütün bir bilgisayarı sığdırmak zorundadır.

Bloomberg, bu yılki yeni Mac’lerin Face ID alacağını iddia ediyor, ancak Apple bunu neden detayına girmeden geleceğe erteledi. Apple’ın, tüm modeller bunu yapma fırsatı bulana kadar Mac’te Face ID’yi tanıtmayı beklemesi tamamen mümkündür. Belki de şirket, bir iMac’in neden yüz tanıma özelliğine sahip olduğunu açıklamaktan, aynı tutarda bir MacBook Pro’nun Touch ID’ye razı olmak zorunda olduğunu açıklamak istiyor olabilir.

Ancak Apple’ın pragmatik davrandığını ve MacBook Pro Face ID’yi sıkıştıramadığı için iMac’i cezalandırmayacağını umuyoruz. İPhone Face ID’ye sahip olabilirse, iMac de buna kesinlikle sahip olabilir.

Bu, 17 yıl sonra ilk kez yepyeni bir tasarımla iMac için büyük bir yıl olacak. Ve bu noktada, yeniden tasarlanan iMac’in bir oturum açma yöntemi olarak Face ID olmadan başlatıldığını görmek garip olurdu.

Önümüzdeki aylarla ilgili daha fazla tahmin için, 2021’de piyasaya sürülecek yeni Apple ürünlerine yönelik kılavuzumuzu okuyun. Ve kaçırılmayacak pazarlıklar için en iyi iMac anlaşmalarını içeren derlememize göz atın.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/sd-card-reader-face-id-3801062/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...