iPad

Hollanda Otoritesi Apple’ın Uygulama Ödemeleri Kural Değişikliğini Tartışıyor

Noel’den hemen önce, Hollanda rekabet kurumu ACM (Tüketiciler ve Pazarlar Kurumu), Apple’ın flört uygulamaları yayıncıları için alternatif ödeme sistemleri açmasını gerektiren bir karar yayınladı.

Cuma günü Apple bu talebe isteksizce boyun eğdi (karara itiraz etmeye devam etmesine rağmen) ve buna uymak için App Store’un kurallarında yapacağı değişiklikleri açıkladı. Bunlar, sırasıyla doğrudan ödeme sistemlerine ve harici ödeme sitelerine bağlantılara izin veren geliştiricilerin başvurabileceği iki yeni yetkinin oluşturulmasını içerir.

Apple ayrıca, bu yetkileri kullanmak isteyen geliştiricilerin uygulamaları için iki ayrı ikili dosya yüklemesi ve sürdürmesi gerektiğini duyurdu: biri Hollanda için, diğeri tüm diğer App Store ülkeleri için.

Apple, bu dar ve isteksiz tavizler vermenin meseleyi sona erdireceğini ummuş olabilir. Ancak ACM’nin yine de Apple’ın önerilen kural değişikliklerini dikkate alması ve bunları geliştiricilerle tartışması gerekiyor.

Kuruluş, “ACM şimdi Apple’ın ACM’nin koyduğu gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını değerlendirecek” dedi. “Bu değerlendirmenin bir parçası olarak ACM, diğer ilgili tarafların yanı sıra flört uygulaması sağlayıcılarıyla görüşecek.”

Bu makaleyi, ortaya çıktıkça daha fazla haberle güncelleyeceğiz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/dutch-authority-app-payments-change-3812508/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...