Apple

Apple Store’larda yağma endişesi mağazalar kapatıldı.

Apple ABD’de birkaç apple Store mağazaları geçici kapama kararı verdi

Apple Store , mağaza çalışanlarını devam eden George Floyd protestolarından yararlanan yağmacılardan korumak için bir önlem olarak, Pazar günü ABD’de yeni açılmış birkaç Apple Store konumunu geçici olarak kapatmaya karar verdi.

Cumartesi gecesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Apple Store satış noktalarına, Apple ürünlerini çalmak için perakende satış mağazalarına girmek isteyen fırsatçı yağmacılar saldırdı. Tutuklanırken ölen Minnesota, Minneapolis’te George Floyd’un ölümü üzerine 30’dan fazla ABD şehrinde protesto gösterileri düzenlenirken, Pazar boyunca mağazalara daha fazla saldırı yapılabileceği öngörülüyor.

Önlem olarak, olaylar devam ederken Apple bazı mağazalarını kapatıyor, diyor 9to5Mac. Apple, mağaza sayfalarında “Ekiplerimizin sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak, ABD’deki bir dizi mağazamızı Pazar günü kapalı tutma kararı aldık.”

Apple Store George Floydun-protestoları
Apple Store George Floydun Instagram Hesabındaki Resim ve Videoları protestolari

Yağmaların hesapları ve sosyal medya görüntüleri

İnsanların mağazalara girmeye zorlandığını, gösteri cihazlarını ve yakındaki kutulu stokları yakaladığını ve ardından mağazayı terk ettiğini gösteriyor. Saldırılar, cam önlü mağazalarda önemli hasara neden olurken, Hennepin Caddesi Minneapolis çıkışı gibi bazıları, kapsamlı onarımlar için süresiz olarak kapatılıyor.

Cuma ve Cumartesi geceleri yağmalanan ve saldırıya uğrayan diğer önemli mağazalardan bazıları Portland, Oregon’daki Pioneer Place; Scottsdale, Arizona; Philadelphia ve Washington, D.C.

Protestolara ve yağma girişimlerine hazırlanmak için birçok mağaza, malları paketlemek ve hasarı sınırlamak için pencerelere binmek için aldı. Gösteri araçlarını alan hırsızlar, mağaza menzilinin dışında oldukları zaman devre dışı bırakıldıkları ve izlendikleri için sınırlı kullanımları olduğunu göreceklerdir. Apple Store mağaza yağmalandı

Kapanışlar, Apple‘ın COVID-19 salgınının zirvesi sırasında geçici olarak kapatılmasının ardından dünyadaki tüm perakende satış mağazalarını yeniden açma girişimlerine bir darbe. Apple, 26 Mayıs’ta, hafta boyunca 100 ABD mağazasını yeniden açmayı planladığını açıkladı ve bu da toplam açık ABD mağazasının sayısını ABD merkezli satış noktalarının neredeyse yarısı olan 132’ye getirecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...