Yazılım

Güvenlik Güncellemelerini Ayırmak İçin Sonraki iOS Güncellemesi

screenshot

İOS 14.5’in beta sürümündeki kod, Apple’ın ayrı güvenlik güncellemeleri geliştirdiğini gösterir.

Gelecekte, iOS ve iPadOS ayrı sistem ve güvenlik güncellemeleri alabilir. 9to5Mac, iOS 14.5’in beta sürümünde Apple’ın geliştiricilerinin böyle bir bölüm üzerinde çalıştığını gösteren gizli referanslar buldu.

Bu, güvenlik açıklarını engellemekten başka hiçbir şey yapmayan bağımsız güvenlik güncellemelerinin bazen yayınlandığı bir Mac’te olduğu gibi çalışır.

İOS 14.5 beta sürümündeki keşif, kullanıcıların tüm sistem güncellemesi olmadan yalnızca güvenlik düzeltmelerini kurup kurmamayı seçebileceklerini gösteriyor.

Bu sistemin iki faydası olacaktır. Diğer hata düzeltmelerinin ve yeni özelliklerin hazır olmasını beklemek yerine Apple’ın güvenlik düzeltmelerini daha hızlı yayınlamasını umuyoruz. Ayrıca, kullanıcıların iPhone’larının çalışmasını etkileyebilecek güce aç bir güncelleme yüklemelerine gerek kalmadan iPhone’larına güvenlik güncellemeleri yüklemelerine de olanak tanır.

Daha fazla bilgi için şunu okuyun: iOS 14.5’te neler var ve iOS 14.5 ne zaman piyasaya sürülecek? İOS 14’ün en son sürümü hakkında bilmeniz gereken her şey. Ve şu ana kadar iOS 15 hakkında bildiklerimiz.

‘ Karen Haslam tarafından tercüme.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-update-security-3802760/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...