Yazılım

Google, iOS Defektörlerini Çekmek İçin Android Uygulamasına Geçiyor

Farklı bir üretici tarafından yapılmış olsa bile, bir Android telefondan diğerine geçmek genellikle kolaydır. Her iki cihazda da yüklü olan bir uygulama yardımıyla kullanıcılar, uygulamaları, müzikleri, fotoğrafları ve kişileri çok fazla sorun yaşamadan aktarabilir.

Bununla birlikte, bir iPhone’dan bir Android telefona geçerken, süreç nadiren bu kadar sorunsuzdur. Şimdiye kadar iPhone kullanıcılarının en iyi yaklaşımı, kişilerini, SMS mesajlarını ve fotoğraflarını Google Drive’a yüklemek ve ardından içeriği oradan yeni el cihazlarına kopyalamaktı.

Ancak şu anda Google’da geliştirilmekte olan yeni bir uygulama, yakında iOS’tan Android’e geçerken bir çare ve daha fazla seçenek sağlayabilir. Belki de, Google’ın platformundan Apple’ın platformuna sığınanların akışını bile tersine çevirecektir.

9to5Google, Android için resmi Veri Geri Yükleme Aracı’nın en son sürümünde (1.0.382048734) bir Android’e Geç uygulamasına ilişkin referanslar tespit etti. Bu, gizli talimatlara göre Apple’ın kendi App Store’unda mevcut olacak.

“Adım 1”, kod okur. “App Store’dan Switch to Android uygulamasını edinin.”

Şu anda App Store’da bu isimde bir uygulama aramak, konuyla biraz ilgili olsa bile hiçbir şey üretmiyor. Bunun yerine, 9to5Google bunun şu anda Google’da geliştirilmekte olan bir uygulamaya atıfta bulunduğuna inanıyor ve “Google bu özellikleri sunabilir veya sunmayabilir ve bunların ne olduğuna dair bizim yorumumuz kusurlu olabilir” uyarısıyla birlikte.

Site, uygulamanın nasıl çalışacağını koddaki sonraki talimatlardan anlayabileceğini düşünüyor (ki bu da uygulamanın nispeten ileri bir geliştirme aşamasında olması gerektiğini gösteriyor). Yeni Switch to Android uygulamasını kullanarak bir WLAN ağı kurabileceksiniz. Veri kurtarma aracı daha sonra yeni Android akıllı telefona yüklenmelidir. Uygulamalar eski iOS cihazında ve yeni Android telefonda başlatıldığında, veriler doğrudan Android cihaz tarafından kurulan Wi-Fi ağı aracılığıyla kopyalanır.

Kişiler, SMS ve fotoğraflara ek olarak yeni uygulama, uygulamaları taşımayı da kolaylaştırabilir. Kaynak koduna göre yazılım, iOS cihazında yüklü uygulamaların listesini Play Store ile karşılaştırabilir ve uygulamalar ücretsiz olarak sunuluyorsa bunları Android telefona yükleyebilir.

Yeni uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. Google’dan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama duymadık.

Mobil platformlar arasında geçiş yapmakla ilgileniyorsanız, Karen Haslam’ın Apple’ın kısıtlayıcı şarj politikasıyla eski Android kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattığını iddia ettiği en son Different Think sütununun keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/google-switch-android-app-3807088/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...