Yazılım

Epic Games, Apple Kararına İtiraz Ediyor


screenshot

Üç aydan fazla süren müzakerelerin ardından, uzun süredir devam eden Apple/Epic Games yasal anlaşmazlığındaki karar nihayet birkaç gün önce verildi – ve Apple, kendisinin büyük bir zafer kazandığını düşündü. Epic bir noktada kazandı (Apple’ın, geliştiricilerin kullanıcılara uygulamalar için içerik satın almanın başka yolları olduğunu söylemesini engellemesine izin verilmez), ancak genel sonuçtan açıkça memnun değildi.

Şimdi Epic, beklenmedik olmayan bir temyiz başvurusunda bulundu (The Verge tarafından yüklenen belge): karar açıklandıktan hemen sonra, CEO Tim Sweeney şirketin savaşacağını söyledi.

Belgede, “Epik Games, Inc, Davacı ve Karşı Davalının yukarıda adı geçen davada 10 Eylül’de verilen nihai Karardan Birleşik Devletler Dokuzuncu Daire Temyiz Mahkemesine başvurduğuna dair bildirimde bulunulmuştur” denmektedir. , 2021 (ECF No. 814) ve bu karara yol açan veya bu kararı veren tüm siparişler.”

Epic’in avukatları, şirketin karara itiraz ettiği gerekçelerle ilgili ayrıntıya girmedi, ancak The Verge, muhtemelen federal antitröst yasalarını ihlal etme iddialarını içerdiğini öne sürüyor.

Yargıç Yvonne Gonzales Rogers, kararda Apple’ın en azından yaklaşıyor tekel benzeri bir konum olan Epic, temel olarak argümanlarında buna odaklanmadığı için makul bir şüphenin ötesinde kanıtlayamadı.

Epic’in temyiz başvurusunun duyurulması şaşırtıcı olmasa da yine de Apple için kötü bir haber olarak gelecek ve bu da App Store’a yönelik mevcut yasal ve etik zorluklar dalgasının sona ermesini çok sevecek. Ancak firmanın rakipleri, halihazırda kaydettikleri ilerlemeden cesaret alacaklar; belirgin bir kayba rağmen, Epic Apple’dan bir imtiyaz aldı. Başka bir yerde yazdığımız gibi, App Store baskı altında ve Apple çatlıyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/epic-games-appeals-apple-verdict-3808374/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...