iPad

Chip Kıtlığı Isırıkları Olarak iPad İçin Uzun Gecikmeler Bekleyin

Bu Noel’de Apple ürünlerini etkilemesi muhtemel gecikmeler ve eksiklikler hakkında daha önce genel anlamda yazmıştık. Ancak şimdi en çok etkilenecek cihazlar hakkında daha fazla ayrıntıya sahibiz.

Nikkei Asia’dan gelen yeni bir rapora göre (“konu hakkında bilgi verilen kaynaklara” atıfta bulunarak), Apple, küresel çip sıkıntısı nedeniyle iPad üretimini yarı yarıya düşürmeye karar verdi. Apple, ürünleri için bileşenlerinin bitmesiyle, şirket en çok para kazanacağı segment olduğu için iPhone 13 telefonlarına öncelik veriyor.

Daha önce Apple, aynı nedenle eski iPhone modellerinin üretimini azalttı ve 2020’den itibaren iPad’ler yerine iPhone 12’ye öncelik verdi.

Bunun Apple’ın zaten yapmış olduğu bir hamle olduğunu belirtmek önemlidir: Nikkei, iPad üretiminin “Apple’ın son iki aydır orijinal planlarına göre %50 düştüğünü” bildiriyor, dolayısıyla bunun bazı etkilerinin olacağını tahmin etmek mantıklı olacaktır. zaten hissedilmiş olacaktır. Ancak yeni iPad’ler piyasaya sürüldüğünde ne kadar popüler olursa olsun, talebin yakın gelecekte keskin bir şekilde artması muhtemeldir.

Bu nedenle, tedarik zincirindeki herhangi bir kıtlığın veya darboğazın acımasızca ortaya çıktığı Noel satın alma dönemine girerken, müşteriler için sonuçların teslimat sürelerinin daha uzun olması muhtemeldir. Başka bir deyişle, Noel için bir iPad satın almak istiyorsanız siparişinizi zamanında vermeniz önemlidir – ve Apple’ın stratejisine rağmen, son derece yüksek talep nedeniyle iPhone ve diğer Apple cihazlarının tedarikinde sorunlar olabileceğini unutmayın. .

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-delays-chip-shortage-3810116/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...