iPhone

Bazı iPhone 12 modellerinde pil sorunları var

Her büyük işletim sistemi güncellemesinden ve yeni modellere geçişten sonra pil sorunları raporlarının birikmesi yeni bir şey değil. Örneğin iOS 14’e geçerken, cihazın arka planda verileri endekslemesi birkaç gün sürebilir ve bu da pilin normalden biraz daha hızlı bitmesine neden olabilir. Ancak bu, birkaç gün içinde tekrar düzelecektir.

Ancak bazı iPhone 12 sahipleri, geçişi yaptıktan birkaç hafta sonra hala pil sorunları yaşadıklarını iddia ediyor. Sorunların nedeninin ne olduğu kesin olarak bilinmese de 5G ile ilgili bazı spekülasyonlar var.

Kullanıcılar, ister mini ister Pro ister Pro Max olsun yeni iPhone 12’nin, ekranda herhangi bir işlem yapmadan geceleri bile şarjının yüzde 30’unu kaybettiğini bildiriyor.

Apple’ın tartışma forumundaki bir gönderi artık 136 sayfayı yorumlarla dolduruyor ve neredeyse 160.000 kullanıcı tarafından görüldü. Ayrıca, iPhone 12 pilinin hızlı bozulmasıyla ilgili başka yerlerde de karşılaştırılabilir raporlar var: Reddit (1,2,3) ve MacRumors forumunda.

Tüm raporları tek bir ortak paydaya indirgemek son derece zordur, ancak fikir birliği, yeni 5G modemin boştayken pil ömrü üzerinde bir etkiye sahip gibi görünebileceğidir. Oku: iPhone 12’nin pili, 5G ile% 20 daha hızlı bitiyor.

Bazı iPhone sahipleri, yeni iPhone’daki SIM kartı çıkaracak veya devre dışı bırakacak kadar ileri gitti (eSIM durumunda) ve böylece hızlı pil bozulmasını önledi.

Sorunları daha da kötüleştirmek için, her ağ operatörü iPhone için kendi sistem ayarlarını günceller.

İOS 14.3 güncellemesinden sonra, bazı kullanıcılar sorunun çözüldüğünü bildirirken, diğerleri bunu onaylayamadı. Apple görünüşe göre sorunu biliyor, iOS 14.4 sorunu çözüp çözmeyeceğini göreceğiz. Bu hafta iOS 14 için yeni bir güncelleme bekliyoruz.

İPhone, iCloud yedeklemesini oluştururken ve daha fazla bakım çalışması yaparken geceleri yüzde birkaç pil kaybı olabilirken, pil gece boyunca ekranda veya arka planda hiçbir işlem kaydedilmeden sürekli olarak şarjını kaybederse, bu bir şeyin yanlış olduğunu gösterir.

Raporlar, yeniden başlatmanın ve diğer yaygın ipuçlarının sorunu çözmeye yardımcı olmadığını gösteriyor.

Macwelt’ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphones-12-battery-problems-3800915/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...