iPad

Apple’ın 2021 İlkbahar Etkinliğinden Ne Beklemeli?

Apple, 2021’de Mac’ler, iPad’ler, iPhone’lar ve daha fazlası hayranları için en son ürün ve hizmetleri ortaya koyacağı birçok etkinliğe sahip olacak. İşte beklenen bahar etkinliğinde göreceğinizi düşündüğümüz şeyler.

Apple bahar etkinliği ne zaman?

Apple henüz bir bahar etkinliğinin gerçekleşeceğini onaylamadı, ancak sızan Jon Prosser’in Ekim 2020’de 16 Mart 2021’de bir etkinlik olacağına dair tweet attığını belirtti.

AirPods Studio’nun gösterinin yıldızı olacağını belirtirken, bu durum Apple’ın kablosuz kulaklıklarını 2020’nin sonunda AirPods Max olarak piyasaya sürmesiyle biraz azaldı. Yine de, Prosser genel olarak iyi bir sicile sahip, yani 16 Mart hala bu noktada makul bir varsayım gibi görünüyor.

Apple’ın Mart etkinliğinde ne görmeyi bekleyebiliriz?

Apple genellikle Mart ayında ilkbahar etkinliğini yaşıyor, ancak şirket son birkaç yılda birkaç kez bahar duyurusu yapmayı atladığı için kesin olmamakla birlikte. Bir Mart etkinliği olduğunda, şirket yakın zamanda bunu iPhone SE ve çeşitli yazılım tabanlı ürünlerle birlikte yeni iPad’leri ortaya çıkarmak için kullandı.

Örneğin, 2019’da Apple, 25 Mart’ta Apple Arcade, Apple TV + ve Apple News + hizmetlerini sergilediği bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Önceki yıl, iPad’de giriş seviyesi 9.7’ye bir güncelleme getirdi; bu güncelleme, iki yıl önce, orijinal iPhone SE’nin de gelişini gören başka bir Mart etkinliğinde tanıtıldı. İPhone SE’nin (2020) de 2020 baharında piyasaya sürüldüğünü belirtmek gerekir, ancak bu Mart’taki özel bir etkinlikten ziyade Nisan ayında bir basın bülteniyle yapıldı.

Tüm bunları akılda tutarak, Apple’ın 2021 baharında bir etkinliğe ev sahipliği yapması durumunda ortaya çıkabileceklerle ilgili en son söylentiler ve düşünceler burada.

iPad Pro 2021

Sektör analisti Ming-Chi Kuo ve tedarik zincirindeki kaynaklara göre, bu bahar yeni bir iPad Pro’nun gelişini görebilir. Kesin bir tarih yok, ancak tüm söylentiler, Apple’ın 2021’in ilk çeyreğinde premium tablet serisini Mart’taki bir etkinliğe uyacak şekilde güncellemesini öneriyor gibi görünüyor.

Yeni cihazın nasıl görünebileceğini görmek için iPad Pro 2021 kılavuzumuzu okuyun.

iPad mini

Mart ayının Apple için iPad ayı olma ihtimali var; daha fazla söylenti, küçültücü mini için bir güncelleme görebileceğimizi öne sürüyor. Büyük söylenti, iPad mini 6’nın daha büyük bir ekrana sahip olabileceği ve yaklaşık on yıl önce ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri aynı olan 7,9 inç tasarımını geride bırakabileceği yönünde.

Şüpheciler, Apple’ın genellikle sonbaharda iPad mini güncellemelerini duyurduğuna işaret edecek, ancak şirket, iPad mini 4 ile iPad mini 5 (ikincisi Mart 2019’da piyasaya sürüldü) arasında dört yıl kaldığı için, varsaymanın güvenli olduğunu düşünüyoruz. eski modelin değiştirilmediği.

10.5 inç iPad

Mart etkinliklerinde geleneksel olarak tanıtılan giriş seviyesi model iPad serisini tamamlıyor. Birçoğu, Apple’ın mevcut 10.2 inç iPad’i yakın zamanda durdurulan iPad Air 3 çerçevesine taşımak üzere olabileceğini düşünüyor, bu da ekran boyutunun 10.5 inç’e yükseleceği anlamına geliyor.

Apple’ın kataloğundaki en ucuz tablet için mağazada neler olabileceğiyle ilgili daha fazla ayrıntı için, iPad 2021’deki 10.5 inçlik haber ve söylentileri içeren özetimizi okuyun.

Yeni iMac tasarımı

İMac’in neden yeni bir tasarıma ihtiyaç duyduğuna dair bir süredir tartışmalar var. Görünüşe göre 2021, Apple’ın hepsi bir arada masaüstü Mac’inin eskimiş kasasını nihayet ele aldığı yıl olabilir.

Ana estetik güncellemelerin, ekranı çevreleyen büyük çerçevelerin azaldığını gördüğü düşünülüyor ve bunlardan ikincisi 21,5 inçten 23 inç’e yükselecek. Tabii ki başlık özelliği, 2020’de MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini’ye gelen Apple M1 işlemcisine geçiş olacak. Apple’ın tüm Mac’lerini yeni platforma taşımaya hevesli olması mümkün görünüyor. bu, daha geleneksel sonbahar zaman dilimi yerine ilkbaharda göründüğünü görebilirdi.

Apple cihazı güncellediğinde bekleyebileceğiniz her şeye daha derin bir bakış için yeni iMac 2021 haber merkezimizi okuyun.

Apple TV

Apple’ın set üstü kutusunu son güncellemesinden bu yana üç yıldan fazla zaman geçti ve şirketin Mart 2019’da yeni Apple TV + abonelik hizmetini başlattığını düşündüğünüzde bu çok uzun görünüyor. Apple’ın akışını yenileyeceğine dair çok sayıda hikaye dolaşıyordu. 2020’de cihaz, ancak hiçbir şey görünmedi. Bunu göz önünde bulundurarak, Mart 2021’de yeni bir Apple TV cihazının geldiğini görme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Apple’ın yoğun bir şekilde söylentilere konu olan AirTags takipçisini ve yeni AirPods Pro Lite kulaklıklarını piyasaya süreceğine dair öneriler de var, ancak Apple’ın bu sefer çekirdek ürünlerini güncellemeye daha fazla odaklanabileceğini düşünüyoruz. Yine de, umarım öğrenmek için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayız.

daha fazla okuma

Apple’ın yaklaşan duyuruları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman? Ve bu yılki en önemli olaylarla ilgili özel bilgiler için iPhone SE 3 ve iPhone 13 haber merkezlerimize bir göz atın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...