Genel

Apple Watch Siz Sizde Farkında Olmadan COVID-19’u Algılayabilir


screenshot

Yeni bir çalışma, Apple Watch gibi akıllı saatlerin COVID-19’u nasıl algılayabildiğini gösteriyor, ancak henüz böyle bir uygulama yok.

New York’taki Mount Sinai Sağlık Sistemi tarafından yürütülen çalışma, bir Apple Watch’un bir bireyin kalp atışındaki küçük değişiklikleri, ilk COVID-19 semptomları ortaya çıkmadan veya pozitif bir test yapılmadan yedi gün öncesine kadar nasıl algılayabildiğini gösteriyor.

Çalışma 29 Nisan – 29 Eylül tarihleri ​​arasında sağlık alanında çalışan 300 kişi üzerinde gerçekleştirildi. Çalışma, kalp ritmindeki değişiklikleri, özellikle de bir kişinin bağışıklık sisteminin ne kadar iyi çalıştığını gösteren kalp atış hızı değişkenliğini analiz etti. Okuyun: Apple Watch’ta kalp atış hızı nasıl ölçülür?

Kaliforniya’daki Standford Üniversitesi de Garmin ve Fitbit’in aktivite bantlarının yanı sıra Apple Watch’un da dahil olduğu benzer bir çalışma yaptı. Bu çalışmada, bilezikler ve saatler, daha sonra yeni koronavirüs için pozitif test edilen bir kişide ilk semptomların ortaya çıkmasından dokuz buçuk gün öncesine kadar değişiklikleri tespit edebildi.

Toplamda, COVID-19 vakalarının üçte ikisi, ilk semptomlardan dört ila yedi gün önce tespit edilebilir.

Çalışmaya ne Apple’ın ne de başka bir etkinlik grubu üreticisinin katılmadığını ve bunun için ödeme yapmadığını belirtmek gerekir.

CBS News aracılığıyla.

Ayrıca, COVID’den muzdarip olmanız durumunda oksijen seviyenizi izlemenize yardımcı olabilecek Apple Watch ile kandaki oksijeni nasıl ölçeceğinizi de araştırıyoruz.

Henüz yapmadıysanız, okuyun: iPhone’unuza COVID uygulamasını nasıl edinebilirsiniz.

‘ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...