Apple

Elma Kahvaltısı: 2022’ye Bakmak

Apple çok fazla haber üretiyor ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Bu hafta aklınız başka şeylerdeyse, Cumartesi sabahı Apple ile ilgili manşetlerimiz sizi güncel tutacaktır.

Düzenli özetler almak istiyorsanız, bültenlerimize kaydolun. Ayrıca Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

2022’ye bakıyoruz

Periyodik olarak, önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi muhtemel Apple ürünleri için bir rehber hazırladık ve bu hafta Aralık 2021’in dönüşüydü. Bu zor bir işti, çünkü yılın son ayı yapmak her zaman zor bir çağrıdır. .

Noel’e koşmak tüketici teknolojisi şirketleri için o kadar önemlidir ki, Aralık’ta bir şeyler başlatmak çok az mantıklıdır: 1’inde duyuru yapsanız ve 7’sinde gönderseniz bile, potansiyel şenlikli satın alımınızdan iki hafta boyunca sağlam bir şekilde kesmiş olursunuz. dönem. Bu nedenle, Aralık 2020’de AirPods Max olmayacak gibi şeyleri tahmin etme eğilimindeyiz, ardından Apple ilerleyip yine de piyasaya sürdüğünde sözlerimizi mütevazı bir turta ile yemek zorunda kalıyoruz.

Bu nedenle, Aralık ayının Apple sürümleri için sakin bir ay olabileceğini bir kez daha önermemiz biraz endişeli; belki şirket bizi yine şaşırtacak, ancak büyük bir şey yayınlamadan önce gelecek yıla kadar beklemek daha mantıklı olacaktır. Ve 2022’de piyasaya çıkacak büyük ürünleri düşünmeye başlamanın zamanı geldi.

Örneğin, iPhone SE’nin bir sonraki sürümü gibi: bu hafta, 2022 baharında piyasaya sürüleceğini öngören başka bir raporu ele aldık. Bu çok beklenen cihaz, süper hızlı bir A15 sunarak oldukça çekici olacak şekilde şekilleniyor. uygun fiyata çip ve 5G desteği.

Veya uzmanların da 2022’de duyurulmasını beklediği Apple’ın AR kulaklığı (gerçi bir sonraki yıla kadar satışa çıkmayabilir). Bilgili Apple muhabiri Mark Gurman, bunun “değiştirilebilir lenslerle tamamlanmış karmaşık, inşa edilmesi pahalı bir tasarıma sahip olacağını” söyledi. Apple’ın yıllardır özel donanım piyasaya sürmeden dans ettiği son derece önemli bir pazar.

Bu, bir sonraki iPad Air, MacBook Air ve M2 yongası ve yaklaşan (potansiyel olarak 30 inç veya hatta 32 inç) iMac gibi 2022’de gelecek diğer heyecan verici beklentilere geçmeden önce. Bu yüzden sakin bir Aralık olsa bile, sonrasında sabırsızlıkla bekleyeceğimiz heyecan verici bir yılımız var.

Kısaca haberler

Apple, müşteri verilerini kullandığı için 10 milyon Euro para cezasına çarptırıldı. İtalya’nın AGCM’si, “hem Google’ın hem de Apple’ın, ticari amaçlarla müşteri verilerinin toplanması ve kullanılması hakkında net ve anında bilgi sağlayamadığını tespit etti”.

Bu haftanın Different Think sütununda, Samuel Nyberg, 2007’deki orijinal iPhone’un ruhuna ve amaçlarına en sadık olan Apple cep telefonu iPhone mini için yas tutuyor.

Ekonomistler bu konuya kafa yormaktan keyif alacaklar: Bloomberg’e göre iPhone 13’ün düşük arzı (nispeten) düşük talebe yol açtı. Yeterli ahize üretmedeki sorunlar, potansiyel müşterilerin umudunu tamamen kaybetmesine neden oldu.

Ama olayları perspektif içinde tutmak önemlidir. Arkadaki insanlar için bir kez daha: iPhone satışları gayet iyi, diye bağırıyor Michael Simon.

2021’in sonunda Apple’ın Vintage listesine katılacak olan iPhone 6 Plus için bir tane dökün. Bu, Apple’ın yedek parça üretmeyi bırakacağı ve bazı ertelemeleri yeni bir iPhone almaya teşvik edebileceği anlamına geliyor.

Macalope, Apple’ın Çin’deki ölümünün büyük ölçüde abartıldığını düşünüyor.

Apple bir çift temiz AirPod yaptı ve biz onları istiyoruz.

En çok hangi emojinin kullanıldığını merak ediyor musunuz? Unicode Konsorsiyumu, bu hafta 2021’in en sık kullanılan sembollerinin listesini yayınlayarak bu konuda yardımcı olabilir. Tahminlerimizden bazıları sizi 😮 yapacak.

haftanın videosu

Apple’ın Pegasus casus yazılımının arkasındaki teknoloji firması olan NSO Group’a açtığı dava, şirketi belirli iPhone kullanıcılarının gözetlendiği iddiasından sorumlu tutmayı amaçlıyor. Dijital haklar aktivistleri, Apple’ı gizlilik haklarını desteklediği için övdü, ancak bunun oluşturabileceği emsallerin kullanıcı gizliliğini destekleyen kuruluşları etkileyebileceğinden korkuyorlar.

Aşağıdaki videoda Ken Mingis ve Lucas Mearian, davanın ne anlama geldiğini tartışmak için Juliet Beauchamp’a katılıyor.

Yazılım, hatalar ve sorunlar

Apple, iOS 15.2’nin son betası olması beklenen dördüncü betasını 2 Aralık 2021’de yayınladı. Genel sürümün yakında olması bekleniyor ve önümüzdeki hafta gelebilir.

iOS 15.2’de neler olduğunu merak ediyor musunuz? Öldüğünüz takdirde sevdiklerinizin cihazlarınıza erişebilmesi için Eski Kişi oluşturma, Mail’de kendi e-posta adresinizi gizleme ve sizi izliyor olabilecek cihazları tarama gibi birçok yeni özellik.

Giderek daha fazla kullanıcı, M1 Max MacBook Pro ile şarj sorunları bildiriyor. Aynı düzensiz davranışı yeniden üretebildik. Ayrıca bir okuyucumuz, yeni 14 inç MacBook Pro’daki klavyenin çalıştığından şikayet etti – kelebek tuşların yok olmasına rağmen eski klavye sorunları tekrarlanıyor olabilir mi?

Jason Snell, Monterey’in en iyi özelliğinin neden hala gelmediğini açıklıyor.

söylenti değirmeni

Apple, en son rapora göre hala AirPower tarzı bir şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Şirketin ayrıca kısa ve hatta uzun menzilli kablosuz şarj için yeni teknolojiler geliştirmeye çalıştığı söyleniyor.

Apple’ın M3 çiplerinin, yeni nesil döngü başlarken 2023 için yolda olduğu bildiriliyor.

Muhtemelen Apple’ın bir araba üzerinde çalıştığına dair söylentilerin başındasınız. Apple’ın ABD yollarında otonom araçları test ederken görülmesi gerçeğinden, şirketin otomotiv endüstrisinden işe aldığı üst düzey uzmanlar istihdam ettiğinin ortaya çıkmasına kadar, durumun böyle olduğuna dair yığınla kanıt var. Ama ya asla bir araba bırakmazsa? Ya Apple gerçekten bir robot yaparsa? Stephan Wiesend’in sorduğu soru Apple’ın Titan Projesi araba yerine robot olabilir mi?

Haftanın Apple fırsatları

Aşağıya en güncel Apple fırsatlarının bir listesini ekledim, ancak bunun dışında bu haftayı bitirdik. Gelecek cumartesi görüşürüz, hafta sonunun tadını çıkar ve Appley’de kal!

1. Apple Watch Series 6 (44 mm, Hücresel)

screenshot

Şimdi: 368,35 £ (140,65 £ indirim)

Bu Siber Haftada hücresel bağlantıya sahip 44 mm Watch 6’da 141 £ tasarruf edin – Amazon’un Kara Cuma indirimini aşan bir anlaşmayla!

2. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8GB/256GB (2020) – Yenilenmiş “El değmemiş”

screenshot

Gönderen: Müzik Saksağan

Önceki: 1299 £

Şimdi: 859,99 £ (439 £ indirim)

Şu adreste M1 ile MacBook Pro’dan 150 £ indirim kazanabilirsiniz. Amazon, Music Magpie’nin yenilenmiş bir modeldeki “Bakılmamış” durumdaki fiyatını yenmek zor.

3. Apple AirPods 3 (2021)

screenshot

Şimdi: £159 (10 £ indirim)

4. Apple Watch SE (44 mm, GPS + Hücresel)

screenshot

Şimdi: 319 £ (30 £ indirim)

Apple Watch SE, Series 7’nin tüm özelliklerine sahip olmayabilir, ancak 44 mm kasa ve hücresel bağlantı ile sadece 319 £ fiyatla cazip bir satın alma.

5. Apple Kalem ile Apple iPad Air

screenshot

Şimdi: Ayda 26 £ (2GB veri)

Virgin’den iPad Air ile bir Apple Pencil edinin – zaten Apple Pencil’ın peşindeyseniz harika bir paket!

6. SE Saatli Apple iPhone 12 (GPS, 40 mm)

screenshot

Gönderen: Doğrudan Cep Telefonları

Şimdi: 79,99 £ peşin, ayda 55 £ (60 GB)

Mobile Phones Direct’in bu paketi 40 mm SE SE (GPS) ve 60 GB veri içerir. Ayrıca ertesi gün ücretsiz teslimat alırsınız.

7. iPad ile Apple iPhone 13 mini (2021)

screenshot

Şimdi: Ayda 40 £ ‘dan başlayan fiyatlarla, ön ödeme yok

Bu Kara Cuma/Siber Hafta paketinde Virgin’den en yeni iPad ve iPhone 13’ü alın.

8. Apple Watch Seri 7

Apple watch series7 availability nike 10052021 carousel.jpg.slideshow

Gönderen: Amazon

Daha önce: 369 £ ‘dan itibaren

Şimdi: 349 £ ‘dan itibaren (20 £ indirim)

Apple Watch Series 7, daha büyük, daha parlak bir ekran, daha ince çerçeveler ve daha fazlasını sunar. Şu anda Amazon’dan 20 £ tasarruf edebilirsiniz, John Lewis, Köriler ve Çok!

9. Elma Kalemi (2. Nesil)

screenshot

Şimdi: 99 £ (20 £ indirim)

iPad için ikinci nesil Apple Pencil, Amazon’da Black Friday için perakendecinin Prime Day teklifini aşan bir fiyata 20 £ indirim sunuyor.

10. Apple iPad Air 4 (64 GB, 2020) Yalnızca Wi-Fi – Yenilenmiş “El değmemiş”

screenshot

Gönderen: Müzik Saksağan

Önceki: 579,99 £

Şimdi: 479,99 £ (99 £ indirim)

Music Magpie, “Bozulmamış” durumda yenilenmiş bir iPad Air 4 (2020) için yaklaşık 100 £ indirime sahiptir. 12 ay ücretsiz garanti ve ücretsiz teslimat içerir.

11. Apple Watch Series 6 (44 mm, hücresel, Paslanmaz Çelik) – Yenilenmiş

screenshot

Gönderen: Müzik Saksağan

699 £

Şimdi: 439,99 £ (259 £ indirim)

Paslanmaz Çelik, 44 mm hücresel Apple Watch 6, satın alabileceğiniz en premium seçenektir – ancak şu anda maliyeti 500 £ ‘dan daha düşük olan MusicMagpie’den yenilenmiş satın alırsanız değil. İndirim, 409 £ indirimin olduğu Kara Cuma’da gördüğümüz kadar yüksek değil, ancak yine de hoş bir tasarruf.

12. Apple iPad Air (64 GB, 4. Nesil, Wi-Fi + Hücresel)

screenshot

Şimdi: 669 £ (40 £ indirim)

Amazon 64 GB depolama alanına sahip hücresel iPad Air’de 29 £ indirim var. Kara Cuma’da sahip olduğu 110 sterlinlik indirimin yakınında bile değil, ancak yine de hoş bir fiyat indirimi. Currys, Amazon’un fiyatını 10 £ ile geride bıraktı ve ayrıca ertesi gün ücretsiz teslimat sunuyor!

13. Apple 13 inç MacBook Pro, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Amazon

Önceki: 1,299 £

Şimdi: £1.159 (140 £ indirim)

Amazon’un fiyatı iyi ve Kara Cuma’da daha da rekabetçi hale getirmek için 10 sterlin daha düştü!

14. Apple iPad Pro 11 inç (2021, M1, 256GB)

screenshot

Şimdi: 799 £ (50 £ indirim)

15. Apple iPhone 12 (64 GB)

screenshot

Şimdi: 649 £ (30 £ indirim)

64GB iPhone 12’yi doğrudan Apple’a gitmekten 30 £ daha ucuza alın. Fiyatı da ahizenin lansman fiyatından 150 £ daha ucuz.

16. Apple iPad Pro (2021, M1, 11 inç)

screenshot

Şimdi: 699 £ (50 £ indirim)

Apple’ın 2021 için olağanüstü güçlü M1 donanımlı iPad Pro’su, buna uygun büyük bir fiyat etiketine sahip. Ama Currys’e gidersen daha az tıknaz olur – veya Amazon, anlaşmayla eşleşen.

17. Apple MacBook Air, M1, 8 çekirdekli CPU, 8 çekirdekli GPU, 512 GB (2020)

screenshot

Gönderen: Currys

Önceki: 1,249 £

Şimdi: 1.099.97 £ (149 £ indirim)

Currys, M1’li 512GB MacBook Air’de çok şey var. Bu fiyat, giriş seviyesi modelin genellikle maliyetinden yalnızca 100 £ daha fazla olduğu anlamına gelir, ayrıca iki kat daha fazla depolama alanı ve tüm önemli ekstra grafik çekirdeği elde edersiniz.

18. Apple MacBook Air, M1, 8 çekirdekli CPU, 7 çekirdekli GPU, 256 GB (2020)

screenshot

Şimdi: £ 889 (110 £ indirim)

8 çekirdekli CPU ve 7 çekirdekli GPU’lu 999 £ MacBook Air’i Currys’den büyük bir indirimle altın olarak alabilirsiniz veya Amazon.

Bir sonraki en iyi anlaşma, 898 £ karşılığında sahip olan KRCS’den. KRCS anlaşmasını buradan alın.

19. MagSafe şarj kutusuna sahip Apple AirPods Pro

screenshot

Gönderen: John Lewis

Oldu: 239 £

Şimdi: £185 (54 £ indirim)

Apple’ın ANC’li mükemmel gerçek kablosuz kulaklığı olan AirPods Pro’da sağlam bir tasarruf. John Lewis 199 £ alıyor ancak ücretsiz 2 yıllık garanti sunuyor.

20. Apple Watch Series 6 (40mm)

screenshot

Şimdi: 319 £ (60 £ indirim)

Eylül 2021’de resmi olarak durdurulmasının ardından perakendeciler, Apple Watch Series 6’yı indirimli olarak satmaya devam etti.

Yeni olduğunda 379 sterline mal oldu, yani bu cömert bir tasarruf; Seri 7’nin ileriye doğru büyük bir adımı temsil etmediğini göz önünde bulundurarak, bu 300 £’in biraz üzerinde iyi bir seçenek. Bununla birlikte, Black Friday’de sadece 289 £ ‘dan daha ucuzdu.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-looking-ahead-2022-3811386/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...