iPad

Apple Spring Event 2022: Tarih, Saat ve Yeni Ürün Tahminleri

Önceki yıllara ve çeşitli Apple uzmanlarının tahminlerine dayanarak, Apple bu baharda bir noktada özel bir etkinlik düzenleyecek gibi görünüyor. Peki Apple ne başlatacak ve bahar etkinliği ne zaman olacak?

Yeni iPhone SE, AirPods Pro, iPad Air, iMac ve çok daha fazlası dahil olmak üzere yakında çıkacak olan yeni Apple ürünleri hakkında bildiğimiz her şeyi ve bunların ne zaman piyasaya sürüleceğini göreceğimizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Apple’ın Bahar Etkinliği 2022 ne zaman?

 • 28 Mart 2022 Salı (tahmin edilen), San Francisco’da saat 10:00’da, İngiltere’de saat 18:00’de başlıyor. (Bu zamanın dünyada nasıl dönüştüğünü burada görün)

Apple’ın Bahar Etkinliğini 28 Mart 2022 Salı günü sanal bir etkinlik olarak gerçekleştireceğini tahmin ediyoruz. Bu, ağırlıklı olarak Mart ayında gerçekleşen Apple Bahar Etkinlikleri’nin yıllar içindeki zamanlamasına dayanmaktadır. Ancak, 2021’de etkinlik 20 Nisan Salı günü yapıldı ve 2020’de (iPhone SE 2) 24 Nisan Cuma duyurusu yapıldı, bu nedenle etkinliğin Nisan ayında yapılması da mümkün.

19 Nisan 2022 Salı, son birkaç yılın zamanlamasına dayanarak bir olasılık gibi görünüyor, ancak bu tarih, Paskalya hafta sonu ile çakışacağı için olası değil – Paskalya Pazarı 17 Nisan 2022 – yani etkinlik Nisan’daysa, bekliyoruz ayın başlarında düşmek.

Bir sonraki Apple etkinliğinin ne zaman olacağına dair teorimizi, Apple’ın son birkaç yılda bir bahar etkinliği düzenlediği tarihlere dayandırdık. Aşağıdaki listeden de görebileceğiniz gibi, Apple her yıl bir etkinlik düzenlemiyor, ancak geçmiş tarihlere dayanarak Apple’ın Mart ayında bir etkinlik düzenlemesi kesinlikle daha olası görünüyor.

 • 2021: 20 Nisan Salı (sanal etkinlik)
 • 2020: COVID-19 karantinası nedeniyle Mart etkinliği yok, ancak iPhone SE 24 Nisan 2020’de piyasaya sürüldü
 • 2019: 25 Mart Pazartesi
 • 2018: 27 Mart Salı
 • 2017: Mart etkinliği yok
 • 2016: 21 Mart Pazartesi
 • 2015: 9 Mart Pazartesi
 • 2014: Mart etkinliği yok
 • 2013: Mart etkinliği yok
 • 2012: 7 Mart Çarşamba
 • 2011: 2 Mart Çarşamba
 • 2010: 8 Nisan Perşembe (o yıl bir Ocak etkinliği de vardı)

elma etkinliği

Apple, pandemi boyunca etkinliklerde ürün piyasaya sürmeye devam etti, ancak sektördeki birçok şirket gibi şirket de bileşen kıtlığından ve malların taşınmasıyla ilgili diğer sorunlardan ve tedarik zincirindeki aksamalardan etkilendi. Bu sorunlar, Apple’ın bahar etkinliğinde piyasaya sürmeyi planladığı ürünlerin üretim gecikmeleri nedeniyle zamanında hazır olmadığı anlamına gelebilir. Bu, Mart yerine Nisan etkinliğini üstlenmek için başka bir neden olabilir.

Apple, İlkbahar 2022 etkinliğinde ne tanıtacak?

Aşağıda tartışacağımız gibi, Apple’ın bu baharda piyasaya süreceği ürünlerle ilgili birçok tahmin yapıldı. Ancak bunu yapmadan önce Apple’ın geçmiş bahar etkinliklerinde neler piyasaya sürdüğüne bir göz atarak başlayacağız.

Apple, son bahar etkinliklerinde önemli duyurular yaptı:

 • 2015: Apple, 2015’te bir Spring Forward etkinliği düzenledi ve orijinal Apple Watch için fiyatlandırmayı ve lansman tarihini açıkladı. Ayrıca 12 inç MacBook’u da tanıttı.
 • 2016: 2016 ‘Size bir döngü yapalım’ etkinliğinde Apple, iPhone SE, iPad Pro 9.7 ve iOS 9.3’ü piyasaya sürdü.
 • 2017: 2017’de herhangi bir etkinlik olmadı, ancak Apple, 2017 iPad ve ProductRED iPhone 7’yi piyasaya süren bir basın açıklaması gönderdi.
 • 2018: Apple’ın bahar etkinliği 2018’de eğitim odaklıydı ve Chicago’daki bir okulda gerçekleştirildi. Apple, yeni bir iPad (Apple Pencil desteğiyle), Pages, Numbers and Keynote ve GarageBand güncellemelerini duyurdu.
 • 2019: Apple 2019’da Mart ayında “Gösteri zamanı” etkinliğini düzenledi ve burada odak noktası Apple TV+ idi, ancak bu hizmet Kasım ayına kadar başlamamıştı. 2020 – Pandeminin başlangıcıydı, dolayısıyla herhangi bir olay olmadı, ancak Apple ikinci nesil iPhone SE’yi Nisan 2020’de piyasaya sürdü.
 • 2021: Apple, Nisan 2021’de AirTag, ikinci nesil Apple TV 4K, M1’li 24 inç iMac ve M1 destekli iPad Pro’yu piyasaya sürdüğü sanal bir etkinlik düzenledi. Apple ayrıca iPhone 12 için yeni bir mor renk tanıttı.

Lafı fazla uzatmadan, 2022’deki Bahar etkinliğinde görmeyi umduğumuz şey şu: Apple’ın 2022 planlarını daha derinlemesine inceleyen bir tahmin makalemiz de var.

iPhone SE3

iPhone SE

İki yıl önce 2020’de Apple, 2016’da piyasaya sürülen orijinal iPhone SE’nin Eylül 2018’de üretimine son verildiği için hayal kırıklığına uğrayan birçok kişinin dualarını yanıtladı. SE, sunulan hem en küçük hem de en ucuz telefon olan popüler bir iPhone olmuştu. ve ikinci nesil iPhone SE, şüphesiz aynı nedenlerle popüler olmuştur – ve özellikle bir neden: Ana Sayfa düğmesine sahip olması.

Söylentiler, boru hattında yeni bir iPhone SE olabileceğini ve bu sefer daha büyük olabileceğini veya bir iPhone SE Plus olabileceğini gösteriyor. Ayrıca Face ID’yi benimseme ve Ana Sayfa düğmesini kaybetme olasılığı da vardır (Ana Sayfa düğmesi bazı insanlar için önemli bir özellik olduğundan, bunun kötü bir hareket olacağını düşünüyoruz).

Apple’ın üçüncü nesil iPhone SE için kılavuzumuzu okuyun.

iPad Havası

iPad Air, 2021’deki bir güncellemeyi kaçırdı, bu nedenle Apple’ın biraz dikkatini çekmesi gerekiyor – özellikle şimdi iPad mini’nin daha iyi bir işlemcisi olduğu için. Daha ucuz iPad mini’de A15 işlemci bulunurken, iPad Air bir A14 ile çağın gerisine bakıyor. iPad Air, iPad Pro gibi bir M1 çipi kazanabilir mi? En azından iPad Pro bir işlemci güncellemesi alana kadar bunu beklemiyoruz.

iPad Air 2022 kılavuzumuzu okuyun.

AirPods Pro

En son 2019’da güncellenen AirPods Pro’yu güncelleme ihtiyacı, Ekim 2021’de üçüncü nesil AirPod’ların piyasaya sürülmesinden sonra hiç olmadığı kadar arttı. Standart AirPod’lar, çıkarılabilir silikondan yoksun olmalarına rağmen, daha kısa gövdeleri sayesinde artık her zamankinden daha profesyonel görünüyor. Pro modellerinin kulak uçları.

2022 AirPod Pro’dan neler bekleyeceğinizi buradan öğrenin.

iMac Pro (veya profesyonel iMac)

iMac 2022

İlkbaharda bir güncelleme görmesi muhtemel bir sonraki ürün, daha büyük iMac. 27 inç iMac’in daha büyük bir ekranla ve hem 24 inç iMac’ten hem de Apple’ın Pro Display XDR’sinden ilham alan çeşitli tasarım değişiklikleriyle güncellenmesini umuyoruz. Ayrıca Apple’ın bir M1 Pro M1 Max işlemci seçimini içermesini bekleyebiliriz – ancak iki kat daha fazla GPU ve CPU için bir ikili kurulum ile bir adım daha ileri gidebilir.

Daha fazlasını buradan okuyun: iMac 2022 hakkında bilmeniz gereken her şey.

Mac mini Profesyonel

Mac mini’den ikisi 2020’de bir M1 işlemciye kavuştu, ancak bir Mac mini Intel işlemciyle kaldı. Yakında Intel Mac mini’nin yerini alan bir M1 Pro Mac mini (hatta bir M1 Max modeli) görebiliriz. Bu söylenti Mac mini Pro olabilir mi?

Daha fazlasını buradan okuyun: Mac mini Pro söylentileri.

Şimdi daha az olası, ancak yine de olası güncellemeler için …

iPad Pro

iPad Pro, Nisan 2021’de bir M1 çipi kazandı, bu nedenle 2022 baharında güncelleneceğini varsayabilirsiniz. Ancak aslında iPad Pro güncellemesinin yılın ilerleyen zamanlarına kadar olmayacağını düşünüyoruz. Bunun nedeni, iPad Pro için bir sonraki işlemci güncellemesinin sonbahara kadar gelmeyecek olan M2 olması. Ancak, bahar etkinliği genellikle yeni iPad Pro modellerinin tanıtıldığı bir mekan olarak kullanıldı, kim bilir!

2022 iPad Pro hakkında daha fazla bilgi edinin.

Apple TV mini

Daha küçük, daha ucuz bir Apple TV, Apple’ın TV+ abonelik hizmetini kitlelere ulaştırmasına yardımcı olabilir. Alternatif olarak Apple, setlerine Apple TV+’ı dahil etmek için bir dizi farklı TV üreticisiyle zaten bir anlaşmaya vardı, bu nedenle belki de Apple’ın yeni içeriğini yayınlamak için bir Apple TV kullanmaya gerek kalmayacak. Roku ve Amazon bile bu hizmeti cihazlarına dahil ediyor.

Daha fazlasını buradan okuyun: Apple daha ucuz bir Apple TV mi piyasaya sürecek?

Apple Oyun Konsolu

Bir başka olasılık da Apple’ın Apple TV tabanlı bir oyun konsolu piyasaya sürmesi – aslında yeni ve güçlü bir Apple TV’nin oyun platformlarına rakip olacağına dair söylentiler var!

Daha fazlasını buradan okuyun: Apple oyun konsolu söylentileri.

Ekranlı HomePod

Apple’ın ayrıca, boru hattında ekranlı yeni bir HomePod’a sahip olduğu söyleniyor. HomePod ile Apple TV ve iPad’i birleştiren hibrit bir ürün olabilir. Harika bir kombinasyon gibi görünüyor.

Ekranlı HomePod hakkında bilgi edinin.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-spring-event-2022-3812230/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...