Apple

Apple Online Mağazasını Web Sitesine Geri Getiriyor

Apple’ın web sitesinde alışveriş için özel bir alana sahip olmasının üzerinden yaklaşık altı yıl geçti. 2015’ten beri mağaza sayfalarına bireysel ürünler üzerinden erişilebilir. Şimdi Apple’ın Çevrimiçi Mağazası geri döndü!

3 Ağustos 2021’de, Touch ID’li yeni klavyeler, yeni Magic Mouse ve yeni Magic Trackpad ve Mac Pro için yeni grafik kartı seçeneklerinin yanı sıra Apple, web sitesinde mağaza cephesini yeniden tanıttı.

Değişiklik, site yeni bir sekmeyle dönmeden önce, dün akşam Apple.com’da iyi bilinen “Yakında Geri Dön” işaretinin gösterilmesi anlamına geliyordu: Gezinmenin solunda bulunabilen Mağaza.

Bu yeni düzen, 1997’den 2015’e kadar Apple web sitesinde nasıl gezinildiğini hatırlatıyor. 2015’ten bu görüntüye göre.

Altı uzun yıl boyunca “kapalı” kaldıktan sonra mağazanın tekrar çevrimiçi olduğunu söyleyebilirsiniz.

Son altı yılda Apple, alışveriş işlevini Mac, iPad, iPhone ve daha fazlası için ilgili ürün sayfalarının her birine “Satın Al” yazılı düğmelerin altına yerleştirdi. Bu değişmedi: Mağazaya yine aynı şekilde gidebilirsiniz. Yeni Mağaza sekmesi, alışveriş yapanlara Apple mağaza cephesine daha doğrudan bir bağlantı sağlıyor.

Yeni mağaza cephesi, Apple’ın ürünleri dürtü alıcılara daha iyi tanıtmasına olanak tanıyarak onlara aksesuarlar dahil olmak üzere kataloğa daha fazla göz atma fırsatı veriyor.

Daha önce Apple’ın web sitesi anlık satın alımlar için kurulmamıştı: alışveriş yapanların ilk etapta sayfayı ziyaret etmek için bir ürün satın almaları gerekiyordu.

Bu değişiklik, Apple’da alışverişi daha iyi ve daha basit bir deneyim haline getirmelidir. Mağazanın ana sayfası, Apple’ın ürün ailesine bağlantıların yanı sıra, “gibi akıllı sloganlarla en yeni ürünleri gösteren bir dizi kartla dolu.Dışarı çık.” (MagSafe için), eğitim fiyatlandırması ve AirPods fırsatı için “Üniversiteye Dönüş” (ayrıntılar burada: Apple’ın Okula Dönüş fırsatı nedir).

Mağazanın ana sayfası https://www.apple.com/tr/store veya https://www.apple.com/store ABD’de misiniz (eskiden öyleydi).

Tasarım, sayısız harita satırı ve tıklanabilir öğeleriyle oldukça meşgul görünüyor, ancak sizi tıpkı iOS Apple Store uygulamasının yaptığı gibi göz atmaya teşvik ediyor.

Bu, Apple’ın her yeni ürün eklendiğinde saatlerce tüm web sitesini kapatmak zorunda kalmayabileceği anlamına gelmelidir – Apple hayranlarının sevdiği ve kapanma zamanlarında bir ürün satın almak isteyen herkesi hayal kırıklığına uğratan garip bir özellik.

Öte yandan, ünlem “Apple Store kapalı!” hayranların kulaklarında müzik gibi, Noel arifesinde hediyeyi tanıtan zil gibi.

Bir Macwelt makalesinden uyarlanmıştır.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-online-store-3807220/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...