Apple

Apple, MagSafe Destek Belgesini Güncellerken Mac’e Dönme İpuçları Veriyor


screenshot

Apple’ın yeni MacBook Pro ile MagSafe’i geri getireceğinden zaten oldukça eminiz, ancak şimdi daha da fazla kanıt var: şirket, web sitesinde kılavuzlarını MagSafe’e güncelledi.

Apple, destek alanında Magsafe ile ilgili bir belgeyi revize etti. Apple’ın 2016’da MacBook Pro’daki MagSafe şarj cihazını değiştirdiği ve 2018’de MacBook Air’in 2015 sürümünün satışını durdurduğundan beri MagSafe’li bir Mac satmadığı göz önüne alındığında, şirketin destek belgesini güncellediğini söylüyor. Yalnızca MagSafe’in şirket için yenilenmiş bir öneme sahip olduğunu gösterebilir.

Apple Portables: Troubleshooting for Magsafe adaptörleri adlı belge, ilk olarak 2015 yılının başlarında İnternet Arşivi veritabanına kaydedildi. O zamandan beri, site yalnızca doğası gereği daha teknik olan düzensiz revizyonlardan geçti. Apple tarafından kaydedilen son güncelleme Kasım 2016’da yapıldı.

Ancak 21 Temmuz 2021’de, metnin çok daha net bir yapıya sahip tam bir revizyonunu içeren güncellenmiş bir sürüm çevrimiçi oldu. Resimler de güncellendi ve bazı ek grafikler eklendi. Karşılaştırma burada bulunabilir.

Bu, şu anda yalnızca iPhone 12’de bulunan bir teknoloji için çok çaba sarf etmek gibi görünüyor. Apple’ın, yakında çıkacak olan 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro’da boyalı manyetik bağlantıyı yeniden canlandırmayı planladığını gösteriyor gibi görünüyor. ayrıca 2023 Macbook Air. Ming-Chi Kuo’nun Şubat 2021’de MagSafe’in 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ile geri döneceğini öngörmesi ve Bloomberg’den Mark Gurman’ın Ocak 2021’de bir sonraki Macbook Air’in de geleceğini tahmin etmesiyle, planın bu olduğuna dair bazı göstergeler oldu. Magsafe’e geri dönün. Apple tedarikçisi Quanta’dan çalınan yayınlanmamış bir MacBook’un planları da bu tahminleri doğruluyor. Okuyun: Yeni iPhone benzeri MacBook Pro için MagSafe girişi ve Touch Bar çıkışı.

MagSafe belgesinin bu bağlamda güncellenmesi, üreticinin MagSafe’in ikinci veya daha doğrusu üçüncü nesli üzerinde çalışıyor olma ihtimalini büyük ölçüde artırır. Bunun tam olarak nasıl görüneceğini sonbaharda öğreneceğiz.

İşte yeni Mac’ler hakkında duyduklarımız:

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-updates-magsafe-mac-support-3806914/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...