mac

macOS Monterey Bellek Sızıntıları İmleçte Suçlanıyor


screenshot

macOS 12 Monterey, daha önce bildirdiğimiz gibi bir bellek sızıntısı sorunu yaşıyor. Sorundan etkilenen Mac sahipleri, normalde birkaç yüz megabayt kullanacak uygulamaların aniden onlarca, hatta yüzlerce gigabayt belleği silip süpürdüğünü ve bunun kaçınılmaz sonucu olarak “Sisteminizde uygulama belleği tükendi” yazan bir hata mesajıyla karşılaştıklarını fark ettiler.

Artık Apple’ın destek forumlarında ortaya çıkan beklenmedik bir çözüm, imleci varsayılan renklere sıfırlamaktır.

Monterey, fare işaretçisinin rengini değiştirme özelliğini sunar (bunu Sistem Tercihleri ​​> Erişilebilirlik > Görüntü > İşaretçi’ye giderek yaparsınız) ve forumda bellek sorunu yaşayan birkaç kullanıcı, sıfırladıktan sonra bunların kaybolduğunu bildirmiştir. renkleri varsayılan değerlerine getirir.

Kullanıcı Leroydouglas, “Fare işaretçinizi ve özellikle renk seçimini özelleştirmek için değişiklikler yaptıysanız, varsayılanları geri yükleyin ve sonuçlarınızı karşılaştırın” diyor.

Sorunun doğasına ilişkin başka bir ipucu Mozilla’nın hata izleyicisi Bugzilla’da bulunabilir. Bildirilen bir hata, Firefox’ta büyük bellek sızıntılarına yol açan değiştirilmiş bir işaretçiyle (renk ve/veya boyut olarak değiştirilmiş) ilgilidir; 94 sürümü Firefox güncellemesi, o uygulamadaki hatanın etkisini azaltan bir düzeltme içerir.

Ancak, görünüşe göre tek suçlu fare işaretçisi değil. İmlecin rengini veya boyutunu hiç değiştirmemiş birçok kullanıcı hala bellek sızıntılarından muzdariptir. Açıklama için arama devam ediyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/monterey-memory-leak-cursor-3810685/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...