mac

Apple, kavisli iMac için patent aldı

2020’nin başlarında Apple, şirketin geçmiş ve mevcut modellerinden kökten farklı bir tasarıma sahip yeni bir iMac modeli için patent başvurusunda bulundu.

Açıklamaya göre bilgisayar, ekran, klavye ve izleme dörtgeni tek bir kavisli cam parçasına yerleştirilecek. Yukarıdaki resimde neye benzeyebileceğini görebilirsiniz.

“Bir elektronik cihaz, bir görüntüleme alanını tanımlayan bir üst kısım, bir giriş alanını tanımlayan bir alt kısım ve üst kısım ile alt kısmı birleştiren ve üst kısım arasında sürekli, kavisli bir yüzey tanımlayan bir geçiş kısmı içeren bir cam mahfaza elemanı içerebilir. kısım ve alt kısım”, patentin özetini okur.

“Elektronik cihaz, cam mahfaza elemanına bağlanan ve görüntü alanında görsel bir çıktı sağlamak üzere konfigüre edilmiş bir ekran içerebilir. Elektronik cihaz, cam mahfaza elemanına bağlanmış ve giriş alanındaki girişleri algılamak üzere yapılandırılmış bir giriş cihazı içerebilir. “

Bu, mevcut iMac tasarımından çok uzak. Bilgi işlem bileşenleri düz ekran içine dahil edildiğinden, hepsi bir arada olarak adlandırıyoruz, ancak yine de izleme paneli ve klavye gibi ayrı giriş çevre birimleri gerektiriyor. Patent, bunların hepsi bir arada ekran/bilgisayar ünitesine gömülü olduğunu görecekti.

Belki yine de ayrı bir fare istersiniz.

Şimdi Patently Apple, ABD Patent Ofisi’nin Apple’ın başvurusunu onayladığını tespit etti, bu da şirketin geliştirmeye devam etmesi ve nihayetinde yeniden tasarlanan iMac’in piyasaya sürülmesi için bir yol açıyor.

Ancak kendimizi çok fazla kaptırmadan önce, onaylanmış bir patent başvurusunun, ürünün gerçeğe dönüşeceği anlamına gelmediğini belirtmek gerekir. Apple, benzer bir tasarıma yatırım yapmak isteyen rakiplerin önüne engeller koymak veya onları kendi stratejik amaçlarına göre yanlış yönlendirmek istiyor olabilir.

Geleneksel iMac görünümünün böylesine keskin bir şekilde yeniden tasarlanması da muhtemelen tamamlanmaktan bir şekilde uzak. Yeni iMac merkezimizde bir sonraki lansmanla ilgili sızıntıları ve söylentileri yakalayabilirsiniz. O kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, en iyi iMac fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-grabs-patent-for-curved-imac-3808196/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...