mac

‘MagUnsafe’ İşini Yapmıyor, MacBook Pro Sahipleri Şikayet Ediyor

Bu yılki MacBook Pro modellerine eklenen en yüksek profilli yeni özelliklerden biri, Apple’ın birkaç yıl önce tartışmalı bir şekilde bindirdiği manyetik güç konektörünün yeni bir versiyonu olan MagSafe 3’tü.

Ancak, tüm MacBook Pro sahipleri MagSafe 3’ten memnun değil.

Bazıları manyetik bağlantının çok güçlü olduğundan ve güç kablosunun önceki MagSafe sürümlerinde olduğundan daha sıkı bir şekilde bağlandığından şikayet etti. Bu, konektörün asıl amacını ortadan kaldırır: Birisi yanlışlıkla kabloya takılırsa, Mac’in yere çarpmamasını sağlamak için kendisini ayırması gerekir.

Apple haber sitesi Cult of Mac, Reddit’teki bir kişi (adlı bir kullanıcı) dahil olmak üzere bir dizi hoşnutsuz kullanıcıdan alıntı yapıyor. Taslak) MacBook Pro’larını şarj kablosuyla kaldırabileceklerini kim söyledi?

Kullanıcı, 14 inç MacBook’umun tamamını, konektörü tutarak masadan tamamen kaldırabiliyorum” diye yazıyor kullanıcı. “MacBook’un tüm ağırlığını taşıyabilir ve çekerken sorunsuz bir şekilde havada kaldırabilirim” Düz.

“MacBook’unuz MagSafe ile bağlıysa, kablonun etrafında güvende olun. Siz (veya köpeğiniz) kabloya dolanırsa, MacBook’unuzu yere çeker.”

Draftstone, MagSafe’in bazen nispeten az basınç uygulayarak, ancak yalnızca belirli açılarda uygulandığında: “yukarı veya aşağı doğru çekerken (bir çikolatayı kırmak gibi)” ayrıldığını kabul ediyor.

Oatmeal1977 adlı başka bir kullanıcı, Apple’ın bağlayıcıyı “MagUnsafe” olarak adlandırması gerektiğini düşünüyor.

Apple’ın eleştirilere kulak verip tasarımı değiştirip değiştirmeyeceği, hatta bir sonraki MacBook Pro yükseltmesinde eski sürüme dönüp dönmeyeceği henüz belli değil.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/magunsafe-macbook-pro-3810370/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...