Yazılım

Apple, iPhone’ları Kredi Kartı Okuyucularına Dönüştüren Tap to Hisse’i Başlattı

Apple, bu yıl ABD’de başlayarak yeni Tap to Hisse hususi durumunu iPhone’da yayınlamayı planladığını duyurdu. Bu, o ülkedeki ve ümit ederim sonrasında öteki ülkelerdeki işletmelerin, ödemeleri işlemek için herhangi bir adaptöre yada başka bir ek donanıma gerek kalmadan, müşterilerden direkt iPhone’larından ödeme kabul edebilecekleri anlamına gelir.

Apple’ın bir duyuru vesilesiyle duyurduğu Dokun ve Öde basın bülteni, uyumlu uygulamaların iPhone’un yerleşik NFC çipi vesilesiyle temassız kart ödemelerini ve Apple Hisse’i kabul etmesine izin verecek. Bu özellik, iPhone XS ve sonraki sürümleriyle çalışır.

Bu projede Apple ile ortak olan ilk şirket, halihazırda bu pazarda ABD’nin en büyüğü olan sadece daha ilkin minik bir adaptöre gerekseme duyan Stripe’dir; başka platformlar ve uygulamalar bu yıl içinde eklenecektir.

Apple Hisse ile ödeme yaptığınızda sizi sakınan aynı güvenlik özellikleri, iPhone üstünden ödeme yaptıklarında tüm müşterileri koruyacaktır. Apple, ödemelerin tüm büyük kart ağlarıyla çalışacağını söylemiş oldu.

Her zamanki benzer biçimde Apple, internasyonal bir lansmanın da kartlarda olup olmayacağı yada var ise ne süre olabileceği hakkında hiçbir şey söylemiyor.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-launches-tap-pay-3813249/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...