Apple

Apple, iPhone 12 mini’nin Üretimini Azalttı

Apple’ın en küçük iPhone 12 modeli, 2020 sonbaharındaki iPhone 12 serisi satışlarının yalnızca yüzde altısını oluşturdu.

Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley’den alınan bir rapora göre Apple, iPhone 12 mini’nin daha az birimini üretmeye karar verdi. Bunun nedeni, daha yüksek talep gören bir model olan iPhone 12 Pro’nun daha fazla kopyasını üretme kapasitesini boşaltmaktır.

Ocak 2021’in başlarında Tüketici Zekası Araştırma Ortakları (CIRP), iPhone 12 mini’nin satışların yüzde 6’sını oluşturduğunu belirten bir rapor sundu.

Buna karşılık, standart iPhone 12 modeli satışların yaklaşık yüzde 27’sini oluştururken, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in her biri yüzde 20’nin biraz üzerinde.

Lansmandan önce bazı uzmanlar iPhone 12 mini’nin en popüler model olmasını bekliyordu, çünkü birçok kullanıcı modern bileşenlere sahip daha küçük bir cep telefonu arıyordu.

İPhone 12 mini’ye olan beklenmedik şekilde düşük ilginin olası bir açıklaması, birçok müşterinin önemli ölçüde daha ucuz oldukları için iPhone XR veya iPhone 11’i ya da yalnızca daha ucuz değil, aynı zamanda Touch ID ve Home’a ​​sahip olan iPhone SE’yi tercih etmeleridir. Buton.

Bu, Noel günündeki telefon etkinleştirmelerinin% 90’ının iPhone’lar olduğunu belirten bir Flurry Analytics raporunu takip ediyor. Ancak iPhone mini ilk 10’da yer almadı. Oku: 2020 Noelinde en popüler iPhone hangisiydi?

Yeni bir iPhone 12 serisi modelinde en iyi teklifi almak ister misiniz? En iyi iPhone 12 fırsatlarımıza göz atın.

Macrumors aracılığıyla

‘ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak:[source_link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu