iPad

Apple ‘Dev MacBook/iPad Hybrid Geliştirme’

Geçen hafta, Apple’ın 20 inç ekranlı katlanabilir bir aygıt üstünde çalıştığına dair bir söylenti ortaya çıktı; ikna olmadık. Sadece bilgili Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Power On haber bülteninde bu mevzuyu ele aldı ve güçlendirdi. “Gelecekteki Apple cihazları listesine devasa bir katlanabilir iPad/MacBook hibriti ilave edin” diyor.

Gurman söylentilere katılıyor ve Apple’ın iki ekranlı katlanabilir bir MacBook/iPad hibrit aleti araştırdığını iddia ediyor. Bloomberg’e nazaran Apple, fizyolojik klavyeli 20 inçlik bir ekran üretebilir yada alternatif olarak daha büyük, katlanabilir bir ekranın bir tarafını sanal klavye görevi görebilir – kim bilir yukarıda resmedilen Lenovo ThinkPad X1 Fold’un çizgileri süresince bir şey. Bloomberg’e nazaran, ikinci seçenek daha ihtimaller içinde.

Şu anda Apple’ın bu şekilde bir aygıt hakkında taşeronlarla görüşmeler yapmış olduğu söyleniyor ve Gurman, cihazın “son birkaç senedir geliştirilmekte bulunduğunu” iddia ediyor. Bununla beraber, ürün bir gerçeklik haline gelirse, daha birkaç yıl uzakta olabilir – 2026 yılından bahsediliyor -.

Gurman geniş çapta saygı görüyor, sadece AppleTrack’teki %85,5’lik doğruluk derecesinin gösterdiği benzer biçimde kesinlikle hatasız değil. Bu kadar lansmandan uzak bir projeyle, en bilgili uzmanlar bile detaylı bir şekilde oldukca şey sunmakta zorlanıyor ve bu tahmine oldukca fazla ehemmiyet vermiyoruz. Apple’ın hibrit bir aygıt üstünde çalışıyor olması tamamen mantıklı, sadece şirket oldukca sayıda proje üstünde çalışıyor ve asla gün ışığını görmeyen biçim faktörleri üstünde çalışıyor.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/giant-macbook-ipad-hybrid-3813860/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...