iPad

Apple Bu Sonbaharda Birden Fazla Etkinlik Planlıyor

Bloomberg’in Apple uzmanı Mark Gurman’ın yeni bir raporuna göre, Apple bu sonbaharda toplamda üç özel etkinlik düzenleyecek, çünkü şirket çok sayıda yüksek profilli piyasaya sürülmemiş yeni ürün yığınını aşmaya çalışıyor.

İlki, Eylül ayında yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı bir etkinlik olacak: büyük olasılıkla bunlara standart, mini, Pro ve Pro Max sürümleriyle çeşitli boyutlarda iPhone 13 ahizeleri denecek, ancak yine de şu markaya sahip olabilirler: Apple batıl inançlı hissediyorsa iPhone 12s. Aynı etkinlikte Apple, üçüncü nesil AirPod’larını ve Apple Watch Series 7’yi de sergileyebilir.

(Bu arada AirPods Pro’nun güncellenmiş sürümü muhtemelen 2022’ye kadar bizimle olmayacak.)

Ekim ayında, muhtemelen A15 çipli iPad mini 6 dahil olmak üzere yeni iPad modellerini ve Apple’ın hizmetlerinde çeşitli güncellemeleri göreceğimiz bir etkinlik olacak.

Apple Music, Apple Arcade, TV+ ve News+ gibi en son abonelik hizmetlerinin yanı sıra iTunes ve iCloud gibi daha köklü oyuncuları içeren hizmetler kategorisi, şirketin mevcut stratejisinde önemli bir yer tutuyor. Apple, 2021 yılının 3. çeyreğinde kazanç çağrısında, hizmetlerin Mac’leri, iPad’leri ve giyilebilir cihazları geçerek 2020’nin 3. çeyreğindeki 13,2 milyar dolardan 17,5 milyar dolara ulaşan ikinci en büyük gelir üreticisi olduğunu açıkladı.

Son olarak, Apple Kasım ayında bir etkinlikte yeni Mac’leri tanıtacak. Diğer şeylerin yanı sıra, MacBook Pro’nun 14in ve 16in ekran boyutlarında yeni modellerinin kartlarda olacağı söyleniyor.

Devam eden pandemi göz önüne alındığında, bunların tümü, canlı bir izleyici ile yüz yüze etkinlikler yerine, son Apple etkinlikleriyle aynı tarzda önceden kaydedilmiş, ‘sanal’ etkinlikler olacak. Bunun genel olarak iyi bir şey olduğunu düşünüyoruz, ancak Apple, koşullar uygun olduğunda canlı etkinliklere geri dönmek için şüphesiz istekli olacaktır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-events-autumn-3807522/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...