iPad

Apple ’10 Yıl Önce App Store Ücretlerini Düşürmek İçin Tartışıldı’

Epic Games’in Apple aleyhindeki davası devam ederken, 2011’de App Store yöneticisi ve eski pazarlama müdürü Phil Schiller’in Apple’ın ücretini düşürmesi gerekip gerekmediğini düşündüğünü gösteren yeni bilgiler ortaya çıktı.

Bloomberg, Temmuz 2011’de servis patronu Eddy Cue’ya gönderilen bir e-postada Schiller’in “70/30 bölünmemizin sonsuza kadar süreceğini düşünüyoruz” diye sorduğunu bildirdi. Ücreti güçlü bir şekilde desteklediğini, ancak bunun sonsuza kadar geçerli olacağını düşünmediğini söyledi.

Değiştirilecekse, bunun Apple için bir “güçlü konumdan” yapılması gerektiğini önerdi, örneğin App Store’un 1 milyar dolar kar elde etmesi gibi. Schiller, bu noktadan sonra ücretin% 25 veya% 20’ye düşürülebileceğini öne sürdü – kârın 1 milyar dolar sınırının üzerinde kalması şartıyla.

Phil Schiller e-postada “Bunun tartışmalı olduğunu biliyorum” diye yazdı. “İşin büyüklüğüne, neyi başarmak istediğimize ve nasıl rekabetçi kaldığımıza bakmanın başka bir yolu olarak ortaya koyuyorum.”

Apple şu anda, yılda 1 milyon dolardan fazla gelir sağlayan geliştiriciler için ücretli uygulama ve uygulama içi satın alımlardan elde edilen gelirin% 30’unu alıyor. Geçen yıl ücret yapısında yapılan bir değişikliğin ardından, 1 milyon $ ‘a ulaşmayan daha küçük geliştiricilere yalnızca% 15 ücret ödendi.

Epic Games, ücretlerin rekabete aykırı olduğunu ve Apple’ın App Store’un mülkiyeti ve işletmesi yoluyla tekel yetkilerini kullandığını savundu. Apple, şaşırtıcı bir şekilde bunu reddediyor.

Apple, Schiller’in App Store’un 1 milyar dolar kar edip etmediğini söylemediğini ve ücret yapısının App Store tarafından üretilen karla bağlantılı olduğuna dair hiçbir gösterge bulunmadığını söyleyerek yanıt verdi.

Epic’in uzman tanıklarından birinin yaptığı hesaplamalara göre, App Store geçen yıl Apple için 22 milyar dolar komisyon oluşturdu ve% 80 kar marjına sahip.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/dropping-app-store-fees-3804289/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...