mac

Yeni Pro Display XDR 2022 Çıkış Zamanı, Özellikleri ve Söylentiler

Apple, Studio Display’i Mart 2022’de piyasaya sürdü, sadece bu yıl Cupertino’dan çıkan tek yeni ekran bu olmayabilir – Apple’ın Pro Display XDR’sinde de bir güncelleme görebiliriz.

Pro Display XDR’nin yeni sürümünün, Aralık 2019’da piyasaya sürülen 32 inçlik pro ekranın sunmuş olduğu mevcut 6k çözünürlüğün üstünde bir artış olan 7K çözünürlüğe haiz olduğu söyleniyor.

Yeni ekranın da Promosyonu desteklemesi ve bir Apple çipi ile donatılması umut ediliyor.
Gösterim zamanı

Apple’ın bu yeni ekranı Mac Pro ile beraber piyasaya sürmesi olası görünüyor. Haziran ayında WWDC’de yeni Mac Pro ve Pro Display XDR’ı görebiliyorduk, sadece çıkış zamanı muhtemelen yıl içinde, kim bilir Ekim 2022’de olacak.

Fiyat

Apple Pro Display XDR 4.599 £/4.999 $ olarak fiyatlandırılır ve bir stantla beraber gönderilmez (bir stant istiyorsanız, bu fazladan 1.000 £/1.000 $’dır).

Aralık 2021 Power On haber bülteninde Mark Gurman, yeni monitörün firmanın daha premium monitörünün yarı fiyatı kadar ‘ucuz’ olabileceğini belirtti. Gurman’ın basketbol sahası tahmini bu yüzden 2.300 £ / 2.500 $ civarında bir fiyat önerebilir. Bununla beraber, o zamanki detayları, şu anda 1.499 £ / 1.599 $ maliyetini bildiğimiz Stüdyo Ekranı ile ilgili olabilir.

O sırada Gurman şunları söylemiş oldu: “Bence daha düşük maliyetli bir ekran, yeni MacBook Pro’larına Pro Display XDR’de lüks bir otomobil ön ödemesine eşdeğer bir ödeme yapmadan daha büyük bir ekran eklemek isteyenler için sıcak bir satıcı olurdu, “Gurman o vakit yazmıştı. “Bu aşamada, bu monitörün yapım maliyeti büyük olasılıkla düştü ve birkaç ince ayar ve kim bilir parlaklıkta hafifçe bir düşüşle Apple, kim bilir ortalama olarak benzer kalitede bir monitöre (birazcık daha minik boyutta) ulaşabilir. yarı fiyatına.”

Ekran boyutu

Yeni Pro Display XDR’nin daha da büyük bir ekrana yada 36 inç’e haiz olması mümkündür. Bu, Apple’ın px yoğunluğunu değiştirmeden çözünürlüğü 7K’ya çıkarmasına olanak tanır.

Çözünürlük

Yeni Pro Display XDR’ın 7K çözünürlüğe haiz olduğu söyleniyor. İnç başına 245 piksele kadar bir px yoğunluğu öneren 32 inç’te kaldığını varsayarsak. Bu, inç başına mevcut 218 pikselden bir artış olacaktır. Alternatif olarak Apple, yukarıda belirtildiği şeklinde ekranın boyutunu 36 inç’e çıkarabilir.

ekran teknolojisi

Yeni monitörün Promosyonu desteklediğine ve bir takım akıllı özelliği açacak bir Apple çipi ile donatılacağına inanılıyor.

Studio Display’de Neural Engine’li bir A13 yongası bulunuyor, bu yüzden yeni Pro Display XDR’nin aynı yongaya haiz olması muhtemeldir – yada kim bilir ekran için grafik kartı görevi görecek daha yeni bir varyant.

Apple’ın Pro Display XDR’ın parlaklık ve kontrast oranını artırmasını beklemiyoruz. XDR, 1.600 nit parlaklık, 1.000.000:1 kontrast oranı ve süper geniş görüntüleme açısı sunar.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-pro-display-xdr-2022-3814893/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...