mac

Yeni MacBook Pro ‘Sonbahara Ertelendi’

Apple’ın bu haftanın başlarındaki WWDC etkinliği öncesinde, şirketin yeni MacBook Pro modellerini duyurmaya hazırlandığına dair güçlü bir söylenti vardı. Bu olmadığında birçok hayran hayal kırıklığına uğradı; bunun yerine yalnızca donanıma yönelik bir olaydı. (Yeni AirPod’lar, yokluklarıyla da dikkat çekiyordu.)

Peki yeni MacBook Pro modellerine ne oldu? Görünüşe göre gecikmeler yaşadılar ve sonbahara kadar bizimle olmayabilirler – yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Tedarik zinciri haber sitesi DigiTimes’ın (MacRumors tarafından aktarılan) yeni bir raporuna göre, yeni MacBook Pro modellerinin üretimi ertelendi, bu da lansmanın birkaç ay daha süreceği anlamına geliyor. Site kaynakları, Apple tedarikçilerinin bu yılın üçüncü çeyreğinde yeni dizüstü bilgisayarlar için sevkiyata başlayacağını tahmin ediyor, ancak bu, tam olarak monte edilmiş makineler yerine yalnızca bileşenler için geçerli olabilir.

Dışlanmış gibi görünen şey, daha sonra yaz aylarında bir lansman.

Yeni MacBook Pro modellerinin ekran boyutlarının, mevcut 13 inç modelden daha büyük olmayan bir kasaya sıkıştırılmış yeni 14 inç form faktörü ile sırasıyla 14 inç ve 16 inç olduğu söyleniyor. Başka bir deyişle, ekran neredeyse sonuna kadar gidiyor, bu da kullanıcıların bir süredir talep ettiği bir şey.

Bir süre önce, Bloomberg’den Mark Gurman, yeni modellerin daha fazla işlemci ve grafik çekirdeği ile M1 çipinin (muhtemelen M1X veya M2) daha güçlü bir çeşidiyle donatılacağını iddia etti. Ayrıca maksimum RAM miktarının 16GB’tan 64GB’a çıkması bekleniyor.

Gecikmeler tamamen beklenmedik değil, küresel bir bileşen sıkıntısı bağlamında geliyor. Bunun bir sonucu olarak, yeni MacBook’lar için uzun teslimat süreleri olabilir.

Yeni 14 inç MacBook Pro ve yeni 16 inç MacBook Pro’yu kapsayan özel haber merkezlerimizle en son söylentileri takip edin. Yeni gecikme, güncellemeyi beklemekten hoşlanmadığınız anlamına geliyorsa, en iyi MacBook Pro fırsatlarından oluşan topluluğumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-pro-delayed-autumn-3805365/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...