mac

Yeni MacBook Pro mini LED ‘Atılım’ Olacak

MacRumors tarafından alıntılanan Ming-Chi Kuo’dan yeni bir rapor, bu yılki MacBook Pro modellerinin, daha iyi renk üretimi, daha derin siyahlar, daha yüksek kontrast ve daha fazla dinamik aralık sağlayan bir teknoloji olan mini LED’e dayalı ekranlara sahip olacağına olan inancını yineliyor. Şu anda sunulan geleneksel LED ekranlar.

Ayrıca, bilgili analist, lansmanın genel olarak mini LED için büyük bir atılıma yol açmasını ve bunun da sonunda arka aydınlatma teknolojisinin fiyatında önemli bir düşüşe yol açmasını bekliyor.

Kuo, “Aslında mini LED panel sevkiyatlarını iPad’lerin değil MacBook’ların yönlendirdiğine inanıyoruz” diye yazıyor. “Mini LED panellerin, Apple Silicon’un ve tamamen yeni tasarımların benimsenmesi nedeniyle, 2021 ve 2022’de MacBook gönderilerinin önemli ölçüde yıllık bazda %20 veya daha fazla artmasını bekliyoruz.”

Yeni ekranlar öncelikle en son 12.9 inç iPad Pro’da mini LED panelleri üreten aynı şirket olan Taiwan Surface Mounting Technology (TSMT) tarafından üretilecek.

Ancak DigiTimes’a göre, 2004 yılında kurulan Çinli bir şirket olan Luxshare Precision Industry tarafından az sayıda ekran da üretilecek.

Her zaman olduğu gibi, bu tür söylentilere bir tutam tuzla bakılmalıdır – Ming-Chi Kuo, devredeki en saygın analistlerden biridir, ancak şunu belirtmekte fayda var ki, yazma sırasındaki %76.6’lık bir AppleTrack doğruluk derecesi ile, kendisinin öyle olduğunu belirtmekte fayda var. en iyi kehanetten ziyade sağlam bir tahmin satıcısı olarak görülür. Ancak şimdi bu teoriyi destekleyen çok sayıda kanıt var ve iPad Pro’nun piyasaya sürülmesinin ardından yeni MacBook Pro’nun da mini LED kazanması mantıklı olacaktır.

Kuo ayrıca MacBook Air’in mini LED ekran kazanacağını, ancak 2022’ye kadar olmayacağını söyledi.

MacBook Pro haber merkezimizde en son söylentileri yakalayabilirsiniz. Mevcut ürün yelpazesindeki pazarlıklarla daha fazla ilgileniyorsanız, en iyi MacBook Pro fırsatlarını içeren derlememizde şu anda mevcut olan en düşük fiyatları kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-pro-mini-led-breakthrough-3807523/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...