mac

Yeni MacBook Air 2021 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

Mart 2020’de tanıtılan MacBook Air Apple’dan etkilendik ve ardından Apple, Kasım 2020’de M1 MacBook Air ile bunu sudan çıkardı. 2020’de iki MacBook Air lansmanıyla, hayır olmayacağını düşündüğünüz için affedileceksiniz. Ufukta büyük MacBook Air haberleri var, ancak görünüşe göre yeni bir MacBook Air var ve Apple önyükleme için yeniden tasarım planlıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre (oldukça iyi kaynaklara erişimi var gibi görünüyor) Apple “MacBook Air’in daha ince ve daha hafif bir versiyonunu” geliştiriyor.

Bu makalede, yeni MacBook Air için depoda neler olduğunu inceleyeceğiz, 2021’de yeni bir MacBook Air’in piyasaya sürülüp çıkmayacağını değerlendireceğiz ve beklenen özelliklere ve iyileştirmelere bir göz atacağız.

Yayın tarihi

Gurman’ın raporuna göre, yeni MacBook Air 2021’in ikinci yarısında gelebilir, ancak fırlatma 2022’ye geri çekilebilir.

Gurman, bir MacBook Air güncellemesini tahmin eden tek kişi değil. TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 2022’de yeni, daha “uygun fiyatlı” bir ‌MacBook Air’in piyasaya çıkacağını öngördü.

Apple’ın yeni tüketici odaklı Mac’leri sunma eğiliminde olduğu Ekim 2021’den önce yeni bir MacBook Air görmeyi beklemiyoruz. Alternatif olarak, Mart 2022 lansmanı, 2020’nin başındaki MacBook Air güncellemesine karşılık gelecektir.

Yeni bir MacBook Air satın almak için beklemek istemiyorsanız şu anda en iyi teklifleri burada bulabilirsiniz: En iyi MacBook Air fırsatları.

Fiyat

Gurman raporuna göre bu yeni dizüstü bilgisayar, satışta kalan mevcut modellerle mevcut MacBook Air’in üst düzey bir sürümü olarak konumlandırılacak.

Mevcut MacBook Air aşağıdaki gibi fiyatlandırılır.

  • M1 MacBook Air, 8 Çekirdekli CPU, 7 Çekirdekli GPU, 256 GB SSD 999 £ / 999 $
  • M1 MacBook Air, 8 Çekirdekli CPU, 8 Çekirdekli GPU, 512 GB SSD 1.249 £ / 1.249 $

Yeni model serinin en üstüne gelirse, Apple’ın mevcut modellerin fiyatını düşürmesini bekleriz, bu da giriş seviyesi MacBook Air’in 899 £ / 899 $ ‘a düştüğü anlamına gelebilir. yeni tasarımı 1.349 £ / 1.349 $ fiyatla geliyor.

Daha düşük başlangıç ​​fiyatı, Kuo’nun MacBook Air’in bir fiyat düşüşü göreceği yönündeki önerisini tamamlıyor. Fiyat düşüşünün bir güncelleme yerine eski bir modelde olup olmayacağı henüz belli değil.

Tasarım

Bloomberg makalesinde yeni MacBook Air, mevcut 13 inç ekran boyutunu korurken daha ince ve daha hafif olarak tanımlanıyor. Apple, bunu başarmak için ekranın etrafındaki çerçevelerin boyutunu küçültecek.

Şu anda MacBook Air’in boyutları 30.41cm x 21.24cm x 0.41-1.61cm’dir.

MacBook Air’in aynı ekran boyutunu korurken ne kadar küçük olabileceğine dair bir tahminde bulunabileceğimiz en yakın şey, 15 inç modele kıyasla 16 inç MacBook Pro’ya bakmaktır. Apple, daha büyük MacBook Pro’nun tasarımını güncellediğinde, kısmen çerçeve boyutunu küçülterek ve kısmen de Mac’in boyutunu artırarak ekranın boyutunu büyüttü.

Ancak bu sefer plan, kenarlardan biraz tıraş olurken ekran boyutunu aynı tutmak gibi görünüyor. Bu temelde, Apple’ın tüm boyutlardan en az bir santimetre uzaklaşmasını bekleriz. Yani yaklaşık 29,5 cm x 20 cm boyutlarına bakıyor olabiliriz.

Dizüstü bilgisayarın küçülmesini engelleyebilecek bir şey var. Optimum klavye boyutu. Apple’ın Magic Keyboard’u 27,9 cm genişliğindedir, bu nedenle yeni MacBook Air’in bundan daha küçük olması pek olası değildir – boyutu daha da küçültmek tuşların birbirine çok yakın olduğu anlamına gelir.

Geçmişten başka ipuçları da geldi: 2016’da Apple, 11 inç MacBook Air’i durdurdu. Bunun küçük olacağını düşünüyor olabilirsiniz, ancak ölçümler 30cm x 19.2cm idi.

Yukarıda bahsedilen Bloomberg raporuna göre, Apple aslında MacBook Air’in 15 inçlik bir versiyonunu yapmayı düşündü, ancak bu fikri iptal etti.

Ekran

Ekran 13 inç olmaya devam edebilir, ancak arkasındaki teknoloji değişecek. Apple, görünüşe göre Mac (ve iPad) serisinin çoğunu mini LED ekranlara taşımayı planlıyor.

Mini-LED ekranlar aşağıdaki iyileştirmeleri sağlar:

  • Daha derin ve daha koyu siyahlar
  • Daha parlak, daha zengin renkler
  • Daha iyi kontrast
  • OLED’in yanma sorunları olmadan
  • Daha fazla güç verimli
  • Daha ince ve daha hafif ürünlere izin verir

Bazı insanların görmek isteyeceği ekranla ilgili bir diğer değişiklik de dokunmatik ekranlı bir Mac. Özellikle artık Mac’te iOS uygulamalarını çalıştırabildiğinize göre. Dokunmatik ekranlı bir Mac hiç olacak mı?

Özellikler

Bu yeni MacBook Air şu anda olduğundan daha ince ve daha hafif olacaksa, bu, içerideki bileşenler için ne anlama geliyor?

Şu anda Hava, soğutma ve ısı dağıtımı için yer olmaması nedeniyle sınırlandırılabilir – mevcut modelin bir fanı bile yok. Kendini soğutmanın bir yolu olmadan Apple, MacBook Air’in çok ısınmasını durdurmak zorundadır – bu da genellikle işler zorlaştığında yavaşlatması anlamına gelir.

Bunu akılda tutarak, 2021 MacBook Air’in şu anda olduğundan çok daha güçlü olmasını ve kesinlikle MacBook Pro kadar güçlü olmasını beklememeliyiz, ancak bazı iyileştirmeler bekleyebiliriz.

İşlemci

Apple’ın içindeki M1 Çipini güncellemesi muhtemeldir, belki de söylentilere göre M1X yeni MacBook Air’e girecektir.

Alternatif olarak, 2022’ye kadar bekliyorsak içerideki M2’yi görebiliriz. Tabii ki, Apple’ın Apple Silicon nesillerini böyle adlandırdığını varsayarsak.

Portlar

Bahsettiğimiz Bloomberg raporu, MagSafe şarj bağlantı noktasının Mac’e geri dönebileceğini öneriyor, bu yüzden MacBook Air’e geri döndüğünü görebiliriz.

Web kamerası

Ayrıca, Apple’ın daha iyi bir web kamerası eklemesini içtenlikle umuyoruz. Mevcut 720p FaceTime kamerası berbat, bir HD (1080p) web kamerası olmasını umuyoruz. Face ID sunması daha da iyi. Mac’te Face ID’yi mi okuyorsunuz?

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-air-3801092/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...