iPad

Yeni iPad 10.2 inç (2022) Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri Söylentiler

Apple’ın en uygun fiyatlı iPad’i son yıllarda bazı iyi yükseltmeler gördü, ancak düşünceler iPadOS’u taşıyacak bir sonraki yinelemeye yöneliyor. Apple’ın onuncu nesil iPad 10.2in’de bizim için neleri var?

Bu yazıda, çıkış tarihi, yeni özellikler, tasarım değişiklikleri, teknik özellikler ve fiyatlandırma dahil olmak üzere 2022 için merakla beklenen yeni iPad 10.2in hakkında en son haberleri, sızıntıları ve söylentileri bir araya getiriyoruz.

Yeni iPad 10.2in ne zaman piyasaya çıkacak?

Apple, 9.7 inç iPad formatından daha büyük 10.2 inç modellere geçişten bu yana bir oluğa yerleşti. Son birkaç modelin geldiği zamandan da görebileceğiniz gibi, genellikle Eylül ayında tanıtıldığını göreceksiniz:

  • iPad 10.2 inç (9. nesil): Eylül 2021
  • iPad 10.2 inç (8. nesil): Eylül 2020
  • iPad 10.2 inç (7. nesil): Eylül 2019

Diğer ürünlerine çok iyi uyduğu için Apple’ın bu zamanlamayı değiştireceğine inanmak için hiçbir nedenimiz yok. Bu nedenle, yeni 10.2 inç iPad’i bekliyorsanız, 2022 sonbaharında/sonbaharında piyasaya sürülmesi için iyi bir şans var.

Yeni iPad 10.2 inç’in fiyatı ne kadar olacak?

Apple, son birkaç modelde gösterildiği gibi, fiyatların şaşırtıcı bir şekilde yükselmek yerine düşme eğiliminde olmasıyla, son birkaç yıldır fiyatlandırma stratejisine karar veriyor:

  • iPad 10,2 inç (9. nesil): 319 £/329 $/329 €
  • iPad 10,2 inç (8. nesil): 329 £/329 $/329 €
  • iPad 10,2 inç (7. nesil): 349 £/329 $/349 €

Dünya çapındaki çip sıkıntısı, üretim ve dağıtımda devam eden COVID kesintileri ve birçok ülkede sürünen enflasyon artışı bilet fiyatında hafif bir artış görse de, yeni 10. nesil iPad’in yaklaşık aynı fiyata gelmesini bekliyoruz. cihaz gelir.

Teknik özellikler ve yeni özellikler

Apple’ın yeni 10,2 inç iPad’e (2022) getirmeyi planladığı şeyler hakkında şu ana kadar çok az güçlü söylenti var, ancak serinin geçmiş geçmişine baktığınızda varsayılması gereken birkaç alan ve artı birkaç tane var. görmek istediğimiz gelişmeler.

Yeni A14 Biyonik işlemci

Yükseltmeler söz konusu olduğunda oldukça güvenli bir bahis, Apple’ın 10.2 inç iPad’i daha yeni bir işlemciye taşıyacağıdır.

Şu anda 10.2 inçlik iPad (2021) bir A13 Bionic işlemci ile geliyor, bu nedenle bu, iPad Air’de (4. nesil) bulunan A14 Bionic’e geçme olasılığı çok yüksek görünüyor. 10.2 inç iPad formatının gelmesinden bu yana, Apple her yıl işlemciyi sürekli olarak yükseltti, bu nedenle 10. nesil modelde bunun olmaması şaşırtıcı olurdu.

Lamine ekran

Yeni 10.2 inç iPad’de görmeyi çok istediğimiz özelliklerden biri tamamen lamine ekran.

Mevcut modelde (ve ondan önceki tüm modellerde), cam ve ekranın dokunmatik paneli arasında hafif bir boşluk var, bu da onu diğer mevcut iPad’lerden herhangi birini kullanırken olduğu gibi deneyimlemiyor. Açıkçası, bu paradan tasarruf etmek için, ancak bunun sonunda 2022 için ailenin diğer üyeleriyle eşit hale getirildiğini görmek istiyoruz.

Yeni tasarım

iPad mini (2021), Ana Sayfa düğmesinin kaldırıldığını ve daha renkli görünümlere geçildiğini gören büyük bir yüz germe ile, bu, 10.2 inç iPad’in artık serideki eski tasarım estetiğini koruyan tek model olduğu anlamına geliyor.

Geçen yıl, Apple’ın tam bir revizyondan ziyade giriş seviyesi cihazını yakın zamanda iPad Air (3. nesil) tarafından boşaltılan mobilyalara taşımayı planladığına dair söylentiler gördük. Bu, çok az değişiklikle 10.5 inçlik bir ekrana bir artış anlamına gelir.

Başka bir seçenek de Apple’ın işi tamamen bırakıp Ana Sayfa düğmesi olmayan yaklaşıma geçmesi olabilir, ancak iPad mini’de (6. nesil) bunun beraberinde bir fiyat artışı getirdiğini gördük. Bu nedenle, standart iPad’i uygun fiyatlı tutmak için en iyi yol bu olmayabilir.

5G

LTE özellikli iPad’ler herkesin alışveriş listesinde olmayabilir, özellikle de daha uygun fiyatlı uçta, Apple A13 Bionic çipini daha yeni A14 Bionic ile değiştirirse, bu teknik olarak 5G özelliklerinin mevcut olacağı anlamına gelir. Apple’ın bunu temel iPad’inde vermeyi seçip seçmediği şüpheli, ancak iPad Air ve iPhone SE’nin 2022’de 5G’ye yükseltilmesi bekleniyor, neden 10.2 inç iPad’i geride bırakalım?

Açıkçası, yeni 10.2 inç iPad ile ilgili haberler için henüz erken, ancak daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça bu makaleyi güncellemeye devam edeceğiz. O zamandan önce, Apple’ın ilkbaharda piyasaya sürülecek yeni bir iPad Air’in yanı sıra iPad mini için bir güncelleme hazırladığı söyleniyor.

Apple’ın diğer uygun fiyatlı tabletinde mümkün olan en iyi fiyatları almak için en iyi iPad fırsatlarını veya en iyi iPad mini (6. nesil) fırsatlarını içeren özetimize göz atabilirsiniz.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-ipad-102in-3812715/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...