mac

MacBook Air ‘Tamamen Yeni Tasarıma Yöneldi’

Son zamanlarda Apple söylentilerindeki konuşmaların çoğu yeni MacBook Pro ile ilgiliydi, ancak şimdi bu cihazın daha ucuz olan kardeşi daha radikal bir güncellemeye gidiyor gibi görünüyor.

MacRumors, Bloomberg’den Mark Gurman ve tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan birkaç parça bilgi aktararak Apple’ın gelecekteki olası bir lansman için MacBook Air’in yeni, tamamen yeniden tasarlanmış ve daha güçlü bir sürümünü planladığını bildirdi.

Yeni MacBook Air’in, aynı sayıda CPU çekirdeğinde daha hızlı çalışabilecek M1 işlemcinin (potansiyel olarak M2 veya M1X) devamı olması muhtemeldir. Bu arada grafik çekirdeği sayısının mevcut yedi veya sekizden (modele bağlı olarak) dokuz veya ona çıkması bekleniyor.

Performans ve fiyat açısından yeni MacBook Air, Apple’ın Mac serisindeki MacBook Pro’nun altında kalmaya devam edecek, ancak bugünün M1 tabanlı MacBook Air’inden belirgin şekilde daha hızlı olacaktı.

Güncellenmiş dizüstü bilgisayar, yeni iMac 24in’e çok benzeyen çeşitli renklerde olabilir. (Bu cihaz mevcut mavi, yeşil, pembe, gümüş, sarı, turuncu ve mor renklerinde.) Ancak en büyük estetik değişiklik, MacBook Air’in ilk kez ikonik, eğimli tasarımını kaybedebilecek olmasıdır. Genel olarak önemli ölçüde daha ince olması bekleniyor.

Mark Gurman’a göre, bu yepyeni nesil MacBook Air bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülebilir, ancak 2022’ye kadar ertelenebilir.

Yeni MacBook Air merkezimizde en son söylentileri yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte, o kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, en iyi MacBook Air fırsatlarını içeren mevcut modellerdeki en düşük fiyatları kontrol edin.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/next-macbook-air-redesign-3806108/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...