iPhone

Sonraki iPhone SE, Piyasaya Çıkmayan, Süper Hızlı A15 Çip Alacak

Bu haftanın başlarında Apple’ın üçüncü nesil iPhone SE’nin 2022 baharında piyasaya çıkacağı haberini vermiştik. Görünüşe göre bu iPhone SE haftası, çünkü sadece birkaç gün sonra özellikleri hakkında ek ayrıntılar duyuyoruz. yaklaşan el cihazı.

Nikkei Asia’dan gelen yeni bir rapor pek çok alanı kapsıyor, ancak göze çarpan vahiy, iPhone SE 3’ün “Apple’ın kendi A15 işlemcisi tarafından destekleneceğine, bu yılın premium iPhone’larında kullanılacak aynı çip” olduğuna dair kendinden emin öngörüsü. Bu, henüz piyasaya sürülmemiş bir işlemci – iPhone 13’te piyasaya sürüldüğünde, iOS veya Android’deki herhangi bir akıllı telefondaki neredeyse kesinlikle en güçlü çip olacak bir işlemci – bir bütçe başlatmak için konuşuluyor telefon gelecek yılın başlarında piyasaya sürülecek.

Aslında bu kulağa geldiği kadar tuhaf bir fikir değil. Birincisi, elbette, Apple’ın iPhone SE sürümleri herhangi bir nesnel anlamda ‘bütçe’ cihazları olarak görülemez: diğer iPhone’lardan daha ucuzdurlar, ancak bir bütün olarak pazarla karşılaştırıldığında, kesinlikle orta sınıftırlar.

Ama ikincisi, Apple’ın bu alanda formu var. Önceki iPhone SE modelleri için her alanda tavizler verdi ve maliyetleri düşürdü özellikler hariç. Eskimiş bir şasi tasarımını neşeyle geri dönüştürecek, ancak onu en yeni – veya en azından en yeni nesil – bileşenlerle dolduracak.

iPhone SE (2016), iPhone 6s ile yaklaşık altı ay önce piyasaya sürülen bir çip olan A9 işlemci ile geldi. iPhone SE (2020), 2019 sonbaharında iPhone 11’de piyasaya sürülen bir A13 Bionic ile donatılmıştı.

Dolayısıyla iPhone SE’nin (2022) “A15” olarak işaretlenmiş bileşen kutularına doğru gidiyor gibi görünmesi hem iyi haber hem de hiç de şaşırtıcı değil. Bu çip hakkında daha fazla bilgiyi Apple’ın A15 işlemcisi makalemizde bulabilirsiniz: Ne kadar hızlı olacak?

Raporun başka bir yerinde Nikkei Asia, Apple’ın 2022’nin ilk yarısında üçüncü nesil iPhone SE’yi piyasaya sürmeyi planladığını, bunun Mart veya Nisan anlamına gelmesi gerektiğini ve bu hafta duyduğumuz diğer söylentilere uyduğunu söylüyor.

Ekran 4.7 inç, mevcut modelle tamamen aynı boyutta olacak. Ve yine de LCD ekranı OLED ile değiştirmek söz konusu değil.

Ancak A15 yongası, dört gözle beklenecek tek gişe rekorları kıran yükseltme değil. Yeni SE muhtemelen 5G desteği sunacak; gerçekten de Nikkei, şirketin “tam bir 5G teklifleri yelpazesi” elde etmeyi hedefleyerek “hepsi 5G’ye” girdiğini söylüyor.

Yeni iPhone SE merkezimizde en son söylentileri yakalayabilirsiniz. Gelecek bahara kadar beklemek istemiyorsanız – ve sizi kim suçlayabilir? – daha sonra mevcut ürün yelpazesinde uygun fiyatlar için en iyi iPhone fırsatlarına yönelik kılavuzumuza göz atın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-se-a15-chip-3806871/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...