Apple Watch

SE, iPhone SE ve Apple Watch SE’de Neyi Temsil Eder?

Apple’ın son olarak iPhone SE’yi 8 Mart’ta bir Apple Watch SE 2 ile beraber bir etkinlikte duyurması umut ediliyor. Peki, bu iki harf aslen neyi temsil ediyor ve niçin mühim?

SE’deki S, Steve Jobs’u onurlandırıyor mu?

Hayır, Steve’s Edition için geçerli değil, sadece iPhone 4S’deki S’nin Apple’ın kurucu ortağının vefatını onurlandırmak için düşünüldüğü bir vakit vardı. Pankreas kanseri sebebiyle sağlığı hızla bozuluyor olsa da Jobs’un yoğun olarak dahil olduğu son Apple aleti olduğundan bu anlaşılabilir bir durumdur. Aygıt 4 Ekim 2011’de bir etkinlikte ortaya çıktı ve Jobs 5 Ekim 2011’de öldü, kısaca cihazın tanıtılmış olduğu etkinlikten bir tek bigün sonrasında. iPhone 4s 14 Ekim 2011’de satışa çıktığında, Apple kurucusunun ölümünün peşinden hepimiz sarsılıyordu.

S harfi Steve’e bir övgü olarak eklenmiş benzer biçimde görünebilir, sadece durum bu şekilde değildi, bir tek talihsiz bir tesadüftü.

SE’deki S Hızı mı temsil ediyor?

S’nin ilk kullanımı iPhone 3GS içindi. O zamanlar S’nin hızı belirtmesi gerekiyordu. iPhone’ların sonraki S sürümleri hakkaten öncekilerden daha hızlıydı, sadece Apple bu durumlarda S’yi hiçbir vakit hız olarak konumlandırmadı ve SE söz mevzusu olduğunda bu telefonlar daima kardeşleri iPhone’lardan daha azca kuvvetli olarak konumlandırıldı.

SE’deki S, Siri’yi temsil ediyor mu?

iPhone 4s’ten sonrasında Apple, iPhone 5 ve 6’nın ikinci nesli için S’yi kullandı. 2012’de All Things Digital konferansında meydana getirilen bir röportajda Apple’dan Tim Cook şunları söylemiş oldu: “Bazı insanoğlu bunun Siri yada hız anlamına geldiğini söyleyebilir. Siri’yi yaptığımızda.”

S, 2020 iPhone SE haricinde bir iPhone adının parçası olarak son olarak 2018’de piyasaya sürüldüğünde iPhone XS içindi. Siri hala iPhone deneyimlerinin ayrılmaz bir parçası olsa da, bu pek ihtimaller içinde değil. Apple, AI ses tanıma aracının ilk lansmanından sonrasında herhangi bir iPhone’u adlandırırken Siri’yi düşünüyordu.

O vakit S ne anlama geliyor?

İspanyolca’daki ‘SE’ kelimesi ‘biliyorum’ anlamına gelir, sadece iPhone’larda S söz mevzusu olduğunda kimse hakkaten bilmiyor. Bir noktada S’nin hızı yada Siri’yi belirttiği durum olabilir, sadece vakit geçtikçe S, bunun daha ufak bir güncelleme bulunduğunu göstermeye başladı ve numaralı sürüm güncellemelerinin daha mühim olduğu düşünülüyor. Apple’ın amacı bu değil, sadece insanların inanmaya başladığı şey bu.

Peki SE ne anlama geliyor?

S’nin icabına bakılıyor. Peki ya SE?

SE’nin anlamı hakkında oldukca fazla vurgunculuk yapılmış oldu, Standart Sürüm mü, Talebe Sürümü mü yoksa Birazcık Ekonomik mi? Sadece, Apple’ın Dünya Çapında Ürün Pazarı Kıdemli Başkanı Phil Schiller (ve Ass ile ilgili Hubristic Quotes Başkanı) son ekin Special Edition anlamına geldiğini doğruladığında gizem nihayet sonlanmış oldu. Hakikaten bir anti-doruk noktası.

Aslına bakarsak, bu ad, Sistem Genişletme anlamına gelse de, Mac SE benzer biçimde iPhone SE’den önceki Apple cihazlarında göründü. Bu eski cihazların geçmişi hakkında, Apple’ın piyasaya sürdüğü tüm SE modelleri hakkında bir Macworld.com makalesinde okuyabilirsiniz.

Hususi Sürüm Apple aleti nedir?

2016’da iPhone SE ile ortaya çıkmasından bu yana, bu harfler daha uygun fiyatlı bir aleti temsil etmeye başladı, sadece gene de bazı üstün özelliklere haiz olan bir aleti temsil ediyor. Örnek olarak, orijinal iPhone SE, iPhone 5S ile aynı yapıya sahipti, sadece iPhone 6S’nin altı ay ilkin tanıtılan birçok iç donanımına sahipti.

Bu, iPhone 11’den (bilhassa A13 Bionic işlemci) bir donanım seçkisi sunan, sadece daha düşük bir fiyata daha ufak bir pakette sunan iPhone SE 2 (2020) ile benzer bir öykü.

SE serisinin büyük hayranlarıyız, bu sebeple bir çok kişiye amiral gemisi modellerinin giderek artan alımlı fiyatlarını harcamak zorunda kalmadan temel iPhone deneyimini sunuyor. Bu yüzden, Apple Watch SE’nin 2020’de tanıtılması, Apple kataloğuna bir kez daha oldukca yönlü özellikler getirdiğinden, sadece yüksek bilet fiyatını geride bıraktığından memnuniyetle karşılandı.

iPad SE yada Mac SE olmayan nedir?

Güzel bir sual ve hiçbir iyi yanıt veremeyeceğimiz bir sual. SE cihazlarının sunmuş olduğu muhteşem kıymet ve performansa aslına bakarsanız aşina olan müşterilerle, markayı tüm Apple donanım yelpazesine genişletmek rahat bir karar benzer biçimde görünüyor. Şu anda, tablet yelpazesine giriş noktası görevi gören acayip bir halde adlandırılmış iPad var. Eh, hepsi iPad, bu yüzden birine bir tek ‘iPad’ demek birazcık aptalca, kafa karıştırıcı değil. Bunu iPad SE olarak değişiklik yapmak oldukca mantıklı ve bununla beraber insanların aslına bakarsanız sevilmiş olduğu ve saygı duyduğu öteki ürünlerle beraber gruplandıracak.

Mac’ler için birazcık daha karmaşık, şu anda SE seçimi bir aygıt yok benzer biçimde görünüyor. Eski ultra ince MacBook muhtemelen bu görevi doldurabilirdi, sadece öteki ürünlerden hiçbir vakit hakkaten fark edilir derecede ucuz değildi. M1 yongaları ve daha eski bir kasa tasarımına haiz (sadece o korkulu kelebek klavyeyle değil) 699 £/699 $/699 € civarında perakende satış meydana getiren bir Mac görmek, Windows ve Chromebook kullanıcılarını mevcut bilgisayarlarından uzaklaştırmak için mükemmel bir yol olacaktır. donanım. Şahsen, daha düşük fiyat noktasını kullanmak ve MacBook SE’yi gerçeğe dönüştürmek için geri getirilen 2015’ten MacBook Air tasarımını oldukca isterim.

Apple ne karar verirse versin, SE adının satın alabileceğiniz en kıymetli teknik donanımlardan bazılarını temsil etmeye devam edeceğinden oldukça eminiz. Birini denemeyi düşünüyorsanız, daha da fazla tutum edip edemeyeceğinizi görmek için en iyi iPhone SE fırsatlarını ve en iyi Apple Watch SE fırsatlarını içeren özetlerimizi okuduğunuzdan güvenilir olun.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/feature/what-does-se-stand-for-3814023/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...