mac

Photoshop, M1 Mac’lere Büyük Hız Artışı Getiriyor

Adobe’nin geliştiricileri, firmanın amiral gemisi Photoshop yazılımındaki kodu Apple’ın yeni M1 Mac’lerinin mimarisiyle uyumlu hale getirmek için aylardır çalışıyorlar. Çalışmaları artık tamamlandı ve Photoshop, Apple Silicon makineleri için resmi desteğe sahip.

MacRumors, programın 22.3 sürümünün şu anda kullanıcılara sunulduğunu ve artık Rosetta çevirisi aracılığıyla çalışmadığını bildirdi. Güncelleme, aylarca süren beta testini takip ediyor – ilk beta sürümü Kasım ayında Creative Cloud abonelerine sunuldu.

Adobe, kullanıcıların Rosetta ile yaşanan performansın 1,5 katı bekleyebileceğini söylüyor.

Bu ileriye doğru büyük bir adım olsa da, tam olarak% 100 Apple Silikon desteği seviyesinde değiliz: uygulamayı doğrudan işlemci üzerinde çalıştırdığınızda bazı özellikler devre dışı bırakılır. Bu özelliklere ihtiyaç duyanlar, Photoshop’ta bilgileri görüntüleyip oradaki seçeneği işaretleyerek Rosetta modunu etkinleştirebilirler.

Adobe, eksik özelliklere ek olarak, biri Rosetta üzerinden çalıştırılırsa ve diğeri doğrudan yaparsa, farklı Creative Cloud uygulamaları arasında düzenlemelerin kopyalanmasının henüz mümkün olmadığı konusunda da uyarıyor.

Yazılım şirketlerinin Apple Silikon desteğini elde etme konusunda kaydettikleri ilerleme hakkında daha geniş bilgi için M1 Mac’lerde hangi uygulamalar çalışıyor? Başlıklı makaleyi okuyun.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...