mac

OLED MacBook Yolda… Ama 2025’in Ötesine Ertelendi

Macworld, genellikle gelecekteki bir iPad Air veya iPad Pro ile veya hatta belki de Apple Glass AR kulaklığıyla bağlantılı olarak, zamanının büyük bir kısmını OLED ekran teknolojisi hakkında yazmaya harcıyor. Ancak bugün, Apple’ın MacBook dizüstü bilgisayarlarında OLED kullanma planlarını açıklayabiliriz.

İyi haber bu. Kötü haber şu ki, son rapora göre dört yıldan fazla olmayacak.

Güney Kore haber sitesi Elec, Apple’ın gelecekteki MacBook Pro modellerinde Samsung OLED ekranları kullanmayı planladığını bildirdi. Bilgiler doğruysa, artan parlaklık, daha keskin renkler ve daha hızlı tepki süreleri görebiliriz. Ayrıca, OLED ekranlar LCD’lerden daha enerji verimli olduğundan, önemli ölçüde daha uzun pil ömrü bekleyebiliriz.

Elec, hangi MacBook modellerinin OLED yükseltmesini alacağını belirtmiyor. Ancak bu türden herhangi bir büyük yükseltmenin önce MacBook Pro’yu vurması muhtemeldir; Aksi halde Apple, müşterileri premium fiyat etiketini ödemeye nasıl ikna edebilirdi?

Bununla birlikte, yeni MacBook ekranlarının planlanan 2025 lansman zaman diliminin ötesine geçeceği söyleniyor.

The Elec, “iPhone üreticisi başlangıçta ilk OLED panelli MacBook’unu 2025’te piyasaya sürmeyi planlamıştı,” diye yazıyor The Elec, “ancak konuya aşina olan kişiler, bu planın büyük olasılıkla erteleneceğini söyledi.”

OLED ekranları çeşitli iPad modellerinde o zamandan çok daha önce görmemiz muhtemeldir. Site raporlarına göre, bunların 2023’ün sonlarında veya 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu noktada, MacBook Pro’nun önceki modellerinde bulunan ve yakın zamanda en yenilerinden kaldırılan küçük şerit olan Touch Bar’da Samsung’un bir OLED ekranının zaten kullanıldığını belirtmekte fayda var (ve tartıştığımız şey her zaman mahkum edildi). ).

2025’e kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi MacBook Pro fırsatlarından oluşan topluluğumuzla mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-oled-delayed-3810154/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...