iPad

OLED Ekranlı iPad Air 2022’de Geliyor

iPad Air, 2022’de bir OLED ekrana sahip olacak gibi görünüyor.

Apple’ın Samsung ve LG ile büyük ve orta boy OLED ekran teslimatları için pazarlık yaptığı söyleniyor.

Samsung ve LG şu anda Apple Watch’ta ve çeşitli iPhone modellerinde kullanılmak üzere OLED’leri Apple’a sağlıyor. ETNews, Apple’ın iPad’leri için OLED ekranlar sağlayacaklarını öne sürüyor.

Analist Ming-Chip Kuo, daha önce iPad Air’in 2022’de bir OLED ekrana sahip olacağını öne sürmüştü ve bu, bu raporla ilişkili görünüyor.

OLED ve mini LED

Mart ayında Kuo yatırımcılara bir rapor yayınladı ve şöyle dedi: “Piyasa, iPad 2022’de OLED kullanmaya başlarsa, Apple’ın mini LED’i terk edeceğinden endişe ediyor. Ancak, en son sektör araştırmamıza göre, “iPad” bir 2022’de OLED ekran, orta/düşük seviye ‌iPad Air‌ olacak, üst seviye ‌iPad Pro‌ ise mini LED ekran kullanmaya devam edecek.”

Kuo, OLED’lerin üretilmesi daha pahalı olmasına rağmen iPad Pro’nun mini LED ekranının OLED ile iPad Air’den olumlu bir şekilde ayrışacağına inanıyor. Okuyun: iPad’ler ‘2022’ye kadar OLED ekran almayacak’

iPad Pro, Mayıs 2021’de piyasaya çıktığında, OLED ekran yerine mini LED ekrana sahipti. Kuo’ya göre Apple’ın 2021 iPads Pro’yu OLED kullanmak yerine mini LED’lerle donatma kararının nedeni, profesyonel cihazlar için gereksinimlerin daha yüksek olması. Profesyonel bir program saatlerce ekranda görüntülenebilir, bu da OLED kullanılırsa ekranda yanıklara neden olabilir.

OLED ekranların mevcut modelleri artık görüntü kalitesi, ağırlık ve tasarım açısından LCD’leri geride bıraktı. Apple, iPad’ler için tasarlanan ekranlar düz olabileceği için üretim maliyetlerini de düşürebilir – diğer yandan iPhone ekranları altta yuvarlatılmıştır; Görünüşe göre Apple bu özel şekil için fazladan ödeme yapmak zorunda.

DigiTimes’a göre iPad’lerle birlikte OLED, gelecekteki MacBook’lar için de düşünülebilir. Mart 2021’deki bir raporda bu site, Apple’ın 2021’in dördüncü çeyreğinde OLED panelli ürünler üretmeye başlamayı planladığını ve bu yeni cihazın 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürüleceğini belirtti.

Yeni iPad Air hakkında daha fazla bilgi için yeni nesil iPad Air kılavuzumuzu okuyun.

Macwelt’ten gelen bir rapora göre.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-air-oled-2022-3805165/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...