iPad

Mart 2021’de Yeni Apple Ürünleri Geliyor

Apple topraklarında yılın başından bu yana sessiz birkaç ay geçirdik (doğruluğumuz için bizi kömürlerin üzerine çekmek istiyorsanız Ocak ve Şubat ayları için tahminlerimizi okuyun). Aralık ayından bu yana, yeni iPad’ler, AirPod’lar veya başka herhangi bir Apple ürünü hayranları için evde yazılacak hiçbir duyuru yapılmadı.

Ancak hava durumu canlanmaya başladıkça, büyük bir ürün lansmanı olasılığı da artıyor. Apple güzel bir bahar etkinliğini seviyor ve bu yıl özellikle ilgi çekici geçecek.

Mart 2021’de ürün haberleriyle meşgul olmayı bekliyoruz. Apple büyük olasılıkla (sanal) bir basın etkinliği düzenleyecek ve yapılacak bir yığın duyuru var. Bu yazıda, önümüzdeki ay çıkmasını bekleyebileceğiniz yeni ürünleri özetleyeceğiz.

AirPod’lar

Yıllardır AirPods güncellememiz olmamış gibi geliyor. Aslında, ismine rağmen serinin geri kalanıyla pek ortak noktası olmayan AirPods Max’i görmezden gelirsek – AirPods Pro’nun piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık bir buçuk ve ikincisinden bu yana tam iki yıl geçti. gen AirPods Mart 2019’da çıktı.

Birden fazla kaynak, 2021’in ilk yarısında bir AirPods ve / veya AirPods Pro yenilemesine işaret ediyor ve neredeyse geçtiğimiz Ocak ve Şubat ve yaz başında WWDC’nin yazılım güncellemelerinin hakim olduğu akıllı para Mart veya Nisan’da.

AirPods Pro tasarımının öğelerinin, kısaltılmış gövdeler, silikon kulak uçları ve kısa kenardan ziyade uzun boyunca menteşelenen bir şarj kutusu gibi vanilya AirPods modeline göre filtrelenmesini bekleyin. Sızan bazı fotoğraflar gördük Mayıs güncellenmiş tasarım hakkında bir fikir verin:

Yeni AirPod'lar: 52audio'dan sızdırılan fotoğraf

Yeni AirPods (2021) haber merkezimizde en son söylentileri alın.

Güncellenen modellere tamamen yeni bir model eşlik edebilir: söylentilere göre AirPods Pro Lite. Bununla birlikte, biraz şüpheci kalıyoruz: AirPods ile AirPods Pro arasında pazarda gerçekten bir boşluk var mı?

iPad’ler

Bir bahar etkinliğinden bahsettik – daha çok zamanı geldiğinde bunun belirli zamanlaması hakkında – ve bu etkinliğin öncelikle iPad’e odaklanacağı anlaşıldı. (Apple’ın bu alanda geçmişi var: 2018’deki bahar etkinliği, tabletin eğitimdeki rolüyle ilgiliydi.)

Şu anda dört iPad hattı var. En son Ekim gibi yakın zamanda yenilendiği için yeni bir iPad Air alma şansımız neredeyse hiç yok, ancak diğer üçünün tümü kapmak için hazır.

Yeni bir iPad Pro muhtemelen en yüksek olasılıktır; üretken bilgi sızdıran ve YouTube sunucusu Jon Prosser, Mart ayında geleceğini tahmin etti. Pro’nun bir mini-LED ekran, hücresel modelde 5G desteği, ince ayarlı bir tasarım ve tabii ki yeni bir işlemci – büyük olasılıkla A14 neslinden geliştirilmiş bir çip – edinmesini bekleyin.

Ayrıca, özellikle 2019 baharından beri güncellenmediği ve geçmişte popüler bir model olduğu için, bu Mart ayında yeni bir iPad mini alma şansımız da yüksek. Çerçeveleri daraltarak Apple’ın ekran diyagonalini 7,9 inçten 8,4 inç’e çıkarması bekleniyor.

Son olarak, şu anda iPad 10.2in olarak bilinen temel iPad’e geliyoruz – bu değişebilir ancak. Pek çok uzman, Apple’ın 10.2 inç iPad’i yakın zamanda durdurulan iPad Air 3’ün çerçevesine taşımak üzere olduğunu düşünüyor, bu da 10.5 inç diyagonal bir artış anlamına geliyor. Yeni iPad merkezimizde daha fazlasını okuyun.

Mart 2021'de kullanıma sunulan yeni Apple ürünleri: iPad 10.2in (2020)

AirTags

Apple’ın uzun süredir söylentilere konu olan Karo öldürücü nesne izleyicisi bir süredir kartlarda yer alıyordu ve spekülasyon 2020’nin sonlarında ateş yükselişine yaklaştı. Ancak Apple bizi hala bekletiyor.

Bildiğimiz kadarıyla AirTag, bir cüzdana, bir sürü anahtar veya diğer önemli öğeye yapıştırabileceğiniz ve ardından Bul uygulamasında takip edebileceğiniz küçük bir disk veya çıkartma.

Şirketin bir duyuru yapmaya yakın olduğuna dair çok sayıda kanıt var – kapsamlı bir genel bakış için AirTags haber merkezimizi ziyaret edin – ve Kuzey Yarımküre’ye ve Birleşik Krallık ile ABD’ye ilkbaharın kilitlenmeden çıkmaya başlamasıyla birlikte, hazır olduğumuzu hissediyor yeniden bir şeyler kaybetmeye başlamak için.

Apple TV

Apple TV cephesinde son zamanlarda işler biraz sessizleşti, ancak bu çok beklenen bir güncelleme olmaya devam ediyor.

Apple’ın set üstü kutusunu son güncellemesinden bu yana üç yıldan fazla zaman geçti; bu, şirketin şu anki televizyon eğlencesine odaklanması, yani Mart 2019’da piyasaya sürülen Apple TV + abonelik hizmeti göz önüne alındığında garip.

Pek çok söylenti, cihazın nihayet 2020’de güncelleneceğini öne sürdü, ancak hiçbir şey görünmedi. Ancak elbette yakında A12X çipli yeni bir Apple TV cihazı alacağız – ve beklenen Mart etkinliği mükemmel bir fırsat olacak.

Mac’ler

Bir sonraki Mac güncellemesinin yaza kadar erteleneceğini düşünüyoruz, ancak Apple’ın Mart ayında yeni bir iMac duyurması için dışarıdan bir şans var.

Muhtemelen yeni modelin tamamen yeni işlemciler alıp almadığına bağlı. Apple, 2020’nin sonlarında piyasaya sürülen M1 çiplerini yeniden kullanmayı planlıyorsa, Mart ayında yeni bir iMac görebiliriz. Ancak şirketin M1X’i bekleme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Bahar olayı

Ürünler hakkında konuştuk ama şimdi tarihlerden bahsedelim. Bütün bunlar ne zaman duyurulacak?

Birçok kaynak en olası tarih olarak 16 Mart’a işaret etti, ancak başka bir yerde yazdığım gibi, son zamanlarda yapılan tahminler saygın değil ve saygın olan tahmin yakın zamanda değil. Ekim ayında yapılan bir Jon Prosser tahmini ve yakın zamanda nispeten bilinmeyen iki Twitter kaynağı üzerinde çalışıyoruz.

Nitekim, bir Bloomberg analisti olan ve muhtemelen önceki üçünün bir araya getirdiğinden daha güvenilir olan Mark Gurman, kesin bir ferman çıkardı. değil 16 Mart’taki Apple etkinliği.

(İlginç kenar çubuğu: Bir analist, olayın ne zaman olduğunu bilmediği sürece, belirli bir tarihte bir olay olmayacağını nasıl bilebilir? niyet olmak? Ve eğer bunu biliyorlarsa, neden bunu özel olarak açıklamadılar?)

Prosser teorisinden ziyade Gurman’ı takip ettiğimizi varsayarsak, Mart veya Nisan’daki neredeyse tüm hafta ortası tarihlerine (hafta sonları, Pazartesi ve Cuma günleri ekleyebilirsin) bakıyor olabiliriz. Her iki tarafın da iki Salı – 9 ve 23 Mart – iyi bir bahis.

En son ipuçları ve söylentiler için Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman?

Yılın duyurularının eksiksiz bir özeti için, 2021’de piyasaya sürülecek yeni Apple ürünlerine yönelik kılavuzumuzu okuyun. Ve bir daha asla bir pazarlığı kaçırmayın: en iyi Apple indirimlerimizin listesini işaretleyin ve çeşitli Apple ürünlerindeki en düşük fiyatları düzenli olarak kontrol edin.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-apple-products-march-2021-3802051/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...