Yazılım

macOS Beta, Mac İçin Yeni Yüksek Güç Modunu Tanıttı

Ocak 2020’de test edilen macOS 10.15.3’ün beta sürümleri, pil ömrünü uzatmak için bir Mac dizüstü bilgisayarı performansı düşürmemeye zorlamak için tasarlanmış Pro Modu adlı bir şey içeriyordu. Pil performansı ve fan gürültüsü gibi diğer alanlarda fedakarlık yaparken uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağladı.

Bu özellik, güncellemenin genel sürümünde hiçbir zaman görünmedi ve o zamandan beri iz bırakmadan kayboldu. Ancak şimdi 9to5Mac, macOS Monterey’in beta 8’inde benzer bir şeye atıfta bulunulduğunu bildiriyor.

Yüksek Güç Modu – şimdiki adıyla – adından da anlaşılacağı gibi, Monterey’in MacBook Air ve Pro için sunduğu Düşük Güç Modunun tam tersi olabilir. Düşük Güç Modu, pil ömrünü korumak için performansı düşürür; Bu yeni mod, güç durumundan bağımsız olarak tam uygulama performansı sağlayacaktır.

9to5Mac, Yüksek Güç Modunun tam olarak neyi değiştirdiğini çözemedi, ancak MacBook’un harici bir güç kaynağına bağlıymış gibi davranmasını sağladığını tahmin ediyor – CPU ve GPU’yu en yüksek performansta çalıştırıyor – pil gücüyle çalışırken bile . Ayrıca fanları da açabilir (MacBook’ta varsa).

Bu noktada, Monterey bu yıl halka açıldığında Apple’ın Yüksek Güç Modu’nu sürdürüp sürdürmeyeceğini veya Pro Modu gibi onu terk edip etmeyeceğini söylemek zor. Şimdilik yalnızca beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir; Apple beta programına nasıl katılacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/high-power-mode-mac-3808998/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...