mac

Mac’lere Sahip Olmak PC’lerden Daha Ucuz: Forester


screenshot

Temmuz 2021’de Apple tarafından yaptırılan bir Forrester araştırması, toplam sahip olma maliyeti dikkate alındığında Mac’lerin Windows PC’lerden daha iyi performans gösterdiğini gösterdi. Bu aynı zamanda yeni M1 Mac’ler için de geçerlidir.

Çalışmaya göre, PC’leri satın almak daha ucuz olabilir, ancak genellikle yöneticiler ve teknisyenler tarafından bir ağdaki karşılık gelen Mac’lere kıyasla daha fazla BT bakımı gerektirir ve bu Mac’lerin eskisinden çok daha kolay entegre edilebildiği Mac’ler. Görünüşe göre PC’ler yerine Mac’leri seçmek, üç yılda 800 dolardan fazla tasarruf sağlıyor.

Ayrıca, iPhone’ların ve iOS’un yaygın olarak benimsenmesi nedeniyle, çalışanlar genellikle Mac işletim sistemini Windows’tan daha mantıklı buluyor.

Bu aynı zamanda M1 Mac’ler için de geçerlidir ve sahip olma maliyetinin artık eskisinden daha düşük olduğu ek bonusu ile.

Görünüşe göre avantajlardan biri, Intel PC’lerde olduğu gibi daha fazla RAM veya ek depolama ile Mac’leri yükseltmenin gerekli olmamasıdır. Görünüşe göre standart MacBook Air bile çoğu görev için yeterince hızlı.

Ayrıca, macOS ve yazılımın bakımı için lisans ücretleri sıfırdır. Güvenlik yazılımı da Apple tarafından Microsoft’a kıyasla daha iyi uygulanmaktadır.

Ayrıca, artık sözde SaaS uygulamaları (Hizmet Olarak Yazılım) tarayıcıda doğrudan ve platformdan bağımsız olarak çalıştığından, artık bir işletim sistemi olarak Windows gerekli değildir.

Forrester araştırması ayrıca, işyerinde Mac kullananların çalışanlarına daha sadık olduklarını (yüzde 20 daha fazla), dolayısıyla şirketten ayrılma olasılıklarının daha düşük olduğunu belirtiyor. Ayrıca yüzde 5 daha üretkenler.

Apple tarafından 2019’da daha önce bir çalışma yaptırılmıştı, şimdi Mac üreticisi bir güncelleme talep etti: Apple, Forrester Consulting’i bir TEI (Toplam Ekonomik EtkiTM) çalışması yürütmesi ve şirketlerin çalışanları için elde edebileceği potansiyel yatırım getirisini (ROI) araştırması için görevlendirdi özellikle yeni M1 Mac’ler nedeniyle Mac cihazları kullanarak.

Bu tür çalışmaları yaptıran tek kişi Apple değil, 2020’de bir IBM çalışması, kurumsal ağlardaki Apple cihazlarının nihayetinde maliyet faktörü açısından daha iyi performans gösterdiğini gösterdi – o sırada Forrester araştırması yüzde 20 daha ucuz maliyetlere gelirken, IBM hala yüzde 17.

Okuyun: Mac’lerin PC’lerden daha iyi olmasının on nedeni.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macs-cheaper-pcs-3808941/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...