mac

MacBook Pro: SD kartlarla ilgili sorun raporları


screenshot

Kasım ayının sonunda, bazı kullanıcıların M1 Max MacBook Pro’larının şarj olmadığını keşfettiklerini bildiren raporların ardından, şimdi bazı yeni MacBook Pro sahipleri, yeni Mac’leri tarafından okunamayan belirli SD kartlarıyla ilgili sorunlar bildiriyor.

Bunu test ettik ve henüz yeniden oluşturamadık (diğer kart türleri ve markalarla ilgili bazı testler hala beklemede). Ancak birkaç kullanıcı, bazı SD kartların tanınmadığını ve erişilemediğini, bazılarının yalnızca tereddütle tanındığını, diğerlerinin çok yavaş aktarım hızları ürettiğini, bazılarının Finder’ın çökmesine neden olduğunu ve birkaçının hiç ve yalnızca bir hata.

MacRumors forumunda yer alan raporlar, sorunun belirli üreticileri veya kapasiteleri daha sık etkileyip etkilemediğini doğrulamıyor. Kullanıcılardan biri, kamerasında biçimlendirdiği Sandisk kartlarını (XC ve HC) kullanırken sorunu bildiriyor.

Etkilenenlere göre, Apple sorunun farkında ve bir yazılım güncellemesi sözü verdi. Ancak MacBook Pro’larını değiştiren bazı kullanıcılar, daha sonra sorun olmadığını ve bunun donanımdan da kaynaklanabileceğini bildirdi.

Buna rağmen hala 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro’nun harika makineler olduğunu düşünüyoruz. İncelemelerimizi buradan okuyun: 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/sd-card-issues-macbook-pro-3811542/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...